Doda, Herbuś i Dereszowska na premierze filmu “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

Edyta Herbuś, Doda i Anna Dereszowska, fot. Mieszko Piętka/AKPA

OBSERWUJ NAS:

W Cinema City Sadyba odbyła się premiera filmu “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka, z Piotrem Trojanem w roli tytułowej. Na premierze pojawili się, oprócz reżysera i głównego bohatera, także inni aktorzy grający w filmie, m.in. Agata Kulesza, Jan Frycz, Magdalena Różczka, Andrzej Konopka czy Mikołaj Chroboczek.

Na czerwonym dywanie i ściance pozowali znani goście. Wśród nich Doda, Kazik Staszewski, Vienio, Anna Dereszowska, Ilona Ostrowska, Edyta Herbuś, Katarzyna Zawadzka i Anna Kalczyńska.

Oparta na faktach historia młodego chłopaka, niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki, była ogromnym wyzwaniem dla Piotra Trojana. Tomasz Komenda spędził w więzieniu 6540 dni. Znęcano się nad nim psychicznie i fizycznie. Trzy razy próbował popełnić samobójstwo. Trudno nawet wyobrazić sobie, co czuł i przeżywał ten człowiek.

“To moja najtrudniejsza rola, której bardzo się zresztą bałem. Dzięki Jankowi Holoubkowi, Agacie Kuleszy, która zagrała moją matkę, i Tomkowi Komendzie, udało się, mam nadzieję, udźwignąć to zadanie. Okres przygotowania był długi. Spotykałem się z Tomkiem Komendą i jego rodziną, odwiedziłem ważne dla niego miejsca. Chciałem go zrozumieć, poczuć jego emocje, żeby móc pójść dalej i głębiej w tę rolę. Wiele rzeczy mną wstrząsnęło, kiedy byłem w więzieniu, patrzyłem na ściany celi i rozmawiałem z osadzonymi. Tak bardzo to we mnie zapadło, że potem śniło mi w nocy” – przyznał Piotr Trojan.

“Najbardziej w tej historii poruszyła mnie miłość matki i syna. Teresa zrobiła dla Tomka wszystko co mogła, wspierała go, a on ją. Kochali się i wspierali. Dzięki temu przetrwali. Wiedzieli, że Tomek jest niewinny. Tomek miał nadzieję i nigdy się nie złamał. Namawiali go, żeby się przyznał, a będzie miał skrócony wyrok. Nigdy tego nie zrobił. Żył nadzieją i nadzieja zwyciężyła” – dodał aktor.

ZOBACZ:  Andrzej Grabowski i Eliza Gwiazda razem w erotycznej scenie w nowym filmie Patryka Vegi

Gwiazdy na premierze filmu “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”:

Premiera filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Doda, fot. Piętka Mieszko/AKPA
« 1 z 12 »
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x