REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Dlaczego ludzie uwielbiają rozwiązywać krzyżówki?

ludzie uwielbiają rozwiązywać krzyżówki
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Rozwiązywanie krzyżówek uwalnia dopaminę do mózgu, neuroprzekaźnik, który daje nam błogie uczucie. Choć może się to wydawać dziwne, to w rzeczywistości jest to prawda. Jeśli kiedykolwiek robiłeś krzyżówkę, to pewnie wiesz, że nie jest to łatwe!

Krzyżówki składają się zazwyczaj z siatki z serią czarnych i białych kwadratów. Celem rozwiązywania tych łamigłówek jest wypełnienie pól odpowiednimi słowami lub frazami. Pytania różnią się trudnością, z łatwymi i średnio trudnymi krzyżówkami dla nowicjuszy i trudnymi zagadkami dla wytrawnych łamigłówkowiczów. Jest wiele stron internetowych poświęconych rozwiązywaniu krzyżówek.

Psychologia osób rozwiązujących zagadki nie jest do końca zrozumiała. Nie ma ostatecznego testu, który pozwoliłby określić, jakie geny prowadzą do największej kreatywności i jakie cechy osobowości są związane z umiejętnością rozwiązywania krzyżówek. Jednak wielu entuzjastów krzyżówek wykazuje zachowania, które wskazują, że są oni bardzo energiczni i mają wysoki poziom energii. Na przykład, często studiują zagadki zaprojektowane przez innych i biorą udział w turniejach.

Jedna z teorii sugeruje, że krzyżówki sprawiają, że ludzie myślą bardziej krytycznie, ponieważ wymagają krzyżówki krytycznego myślenia. A krytyczne myślenie pomaga nam uzyskać dostęp do głębszych części naszego mózgu. Każdy chce być bardziej produktywny i osiągać lepsze wyniki, ale nie możemy tego osiągnąć, jeśli zawsze jesteśmy zestresowani lub niespokojni. Jeśli cierpisz na wysoki poziom lęku lub stresu, rozwiązywanie krzyżówek może poprawić twoje umiejętności kreatywnego i strategicznego myślenia. Jeśli masz problemy z rozwiązaniem jakiejś krzyżówki to koniecznie sprawdź polski słownik hasła do krzyżówek.

Rozwiązywanie krzyżówek to świetny sposób na spędzenie czasu. Będziesz mógł również rozwijać swoje słownictwo, rozwiązywać podchwytliwe wskazówki i poprawiać swoje umiejętności werbalne. To doskonały test siły mózgu. Jeśli jesteś zainteresowany poprawą swoich umiejętności rozwiązywania krzyżówek, oto cztery ogólne wskazówki, które pomogą Ci w rozwiązywaniu zagadek. Możesz nawet podzielić się swoimi postępami z innymi online. Pomoże Ci to zachować koncentrację i nie pozwolić, aby zagadka Cię przytłoczyła.

Innym powodem, dla którego ludzie uwielbiają rozwiązywać krzyżówki jest to, że utrzymują one mózg w stanie aktywności. Stale pracujący mózg będzie produkował więcej dopaminy i serotoniny, które są neuroprzekaźnikami poprawiającymi nastrój. Nie jest zaskakujące, że krzyżówki mogą również pomóc ludziom rozwijać lepsze relacje. Pomagają im również pozbyć się stresu i pomagają im żyć lepiej. Ponadto, krzyżówki poprawiają ich zdrowie fizyczne. Niektóre badania wykazały, że mogą one zmniejszyć gromadzenie się beta-amyloidu w mózgu.

(artykuł sponsorowany)

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx