Przejdź do treści

„Diana. The Princess”. Film o księżnej Dianie, jakiego jeszcze nie było

Diana The Princess
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Nagrodzeni Oscarami twórcy dokumentalnych hitów „Sugar Man” i „Człowiek na linie – Man on Wire” powracają z niezwykłym filmem o księżnej Dianie. Wciąż fascynuje, inspiruje i wzrusza ludzi na całym świecie. Jej poruszająca historia to intymna opowieść o kobiecie, której życie śledził cały świat. Przedpremierowe pokazy filmu „Diana. The Princess” już od 5 sierpnia w kinach!

Choć była najczęściej fotografowaną kobietą na świecie, każdy mógł się z nią utożsamiać. Buntowała się przeciw królewskim konwenansom i marzyła o prawdziwej miłości. Jej czułość, spontaniczność i obecność wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebowali uwagi, zapewniły jej tytuł ważniejszy od wszystkich przywilejów monarchii: Królowej ludzkich serc. Nagłą śmierć Diany opłakiwał cały świat, a jej legenda dwadzieścia pięć lat później wciąż pozostaje żywa.

Nominowany do Oscara reżyser Ed Perkins rezygnuje z klasycznych chwytów dokumentalisty. Pokazuje jej historię bez zbędnych komentarzy ekspertów, przyjaciół czy rodziny. Pozwala, by materiały archiwalne utrwalone okiem kamery pozwoliły przemówić samej Dianie. W końcu kobieta mit, za którą wciąż gonili paparazzi, okazała się mieć ludzkie, kruche ciało, którego serce przestało bić naprawdę.

Film zebrał znakomite recenzje po światowej premierze na tegorocznym festiwalu Sundance.

„Diana. The Princess” w dystrybucji M2 Films już od 5 sierpnia w kinach na pokazach przedpremierowych.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx