Przejdź do treści

Debiutancki album duetu Budyń/Pikula już w sprzedaży!

Fot. kadr z teledysku Budyń/Pikula - „O jedno zdanie za dużo”

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W zeszły piątek miała miejsce premiera pierwszej płyty duetu Budyń/Pikula pod tytułem „Śpiewy Zastolne”. Premierze towarzyszył teledysk do utworu „O jedno zdanie za dużo”.

Inspirowany „Krótkim filmem o miłości” klip można zobaczyć poniżej:

Budyń/Pikula – „O jedno zdanie za dużo” na podstawie Krótkiego Filmu o Miłości

Kto choć raz spotkał Budynia – sceniczne alter-ego Jacka Szymkiewicza znanego z formacji „Pogodno” i „Babu Król”, ten wie, że jest to artysta dynamiczny i nieprzewidywalny. Znany jako wokalista, autor muzyki i błyskotliwych tekstów, król polskiej alternatywy, w swoim nowym projekcie daje się poznać jako charyzmatyczny poeta codzienności.

Do współpracy zaprasza kompozytora Sebastiana Pikulę – multiinstrumentalistę odpowiedzialnego za brzmienie i wirtuozerską lekkość zespołu „Miąższ” oraz badacza polskiej muzyki tradycyjnej. Panowie łączą siły w duecie, w efekcie tworząc materiał świeży i intrygujący.

„Śpiewy Zastolne” to płyta ekscentryczna, dowcipna, pełna czułości i muzycznej kokieterii. Budyń umiejętnie łączy ciężki kaliber własnych doświadczeń z intymnością poezji śpiewanej. Jego wiersze opowiadają historie o złamanych sercach i pomyłkach związanych z życiowymi wyborami. Ubrane w muzykę Pikuli nabierają szlachetnego minimalizmu dopieszczonego partią skrzypiec czy basem z fisharmonii.

Na płycie gościnnie wystąpiła wrocławska wokalistka Adrianna Styrcz, która swą oryginalną barwą głosu wzbogaciła wokale Budynia. Inni goście to: Jan Czaja (wiolonczela), Antoni Gralak (trąbka), Bartek Woźniak (baraban) i Krzysztof Zalewski (głosy).

„Śpiewy Zastolne” zrodziły się w procesie muzykowania w domowym zaciszu w połowie 2019 roku. W ramach promocji albumu w marcu i kwietniu 2020 Budyń i Pikula w towarzystwie Panny Adrianny Styrcz wyruszą w trasę koncertową po prywatnych mieszkaniach Polek i Polaków. Informacje o koncertach dostępne będą pod adresem: https://www.facebook.com/BudynSupersam/. Album „Śpiewy Zastolne” można nabyć pod linkiem: https://www.mystic.pl/plyty_cd,37000.htm.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google