Przejdź do treści

David Bowie nie żyje. Brytyjski artysta zmarł w wieku 69 lat

David Bowie nie żyje
David Bowie, fot. Conan on TBS

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

David Bowie, brytyjski muzyk, kompozytor i aktor, zmarł 10 stycznia 2016 roku w wieku 69 lat po 18-miesięcznej walce z rzadką odmianą raka wątroby. Jego śmierć nastąpiła zaledwie dwa dni po wydaniu jego 25. albumu studyjnego, „Blackstar”.

David Bowie nie żyje. Brytyjski artysta przez długi czas utrzymywał swoją chorobę w tajemnicy przed publicznością. Tylko najbliżsi współpracownicy i rodzina byli świadomi jego stanu zdrowia. David Bowie był jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii muzyki rockowej. Jego kariera trwała ponad pięć dekad, w trakcie których wprowadzał nowe style muzyczne i stawał się ikoną kultury popularnej. Był znany ze swojej charyzmy scenicznej, zmienności artystycznej i innowacyjnych teledysków. Jego twórczość obejmuje szeroki zakres gatunków, od rocka, glam rocka, art rocka, po soul, funk, elektronikę i pop.

Jego postać Ziggy’ego Stardusta zrewolucjonizowała sposób, w jaki artyści przedstawiali się publiczności, wprowadzając koncepcję rockowego performera jako postaci teatralnej. Bowie był również aktorem, występując m.in. w filmach „Człowiek, który spadł na ziemię” („The Man Who Fell to Earth” – ang.) (1976), „Labirynt” („Labyrinth” – oryg.) (1986) i „Prestiż” („The Prestige” – oryg.) (2006).

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx