Czym jest event design?

Czym jest event design
Fot. mat. prasowy

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem wydarzenia jest event design, czyli jego plastyka. Składa się na nią scenografia, oprawa wizualna oraz dźwiękowa. To właśnie od osiągniętego w ten sposób efektu zależy, jakie wrażenia i emocje wywoła w uczestnikach event. A jak mówią psychologowie, zarówno w życiu, jak i w biznesie, nie ma nic ważniejszego od emocji.

To one w największej mierze kierują naszymi wyborami i decyzjami, również tymi konsumenckimi.

Event design – co to właściwie jest?

Event designer zajmuje się szeroko pojętą plastyką wydarzenia. Natomiast event design zaczyna się w chwili opracowania key visualu, czyli wizualnego motywu przewodniego wydarzenia. Wszelkie materiały graficzne muszą być z nim spójne. Liczy się układ strony wydarzenia, kolorystyka zaproszeń, materiałów promocyjnych i konferencyjnych, press packi, a nawet ten sam font.

Kluczowym elementem, którym zajmuje się event design, jest scenografia wydarzenia, która powinna korelować z key visualem. Jeśli np. postawiliśmy na barokowe elementy, to spotkanie urządzone w nowoczesnych wnętrzach wywoła w gościach dysonans. Event design powstał po to, aby wszystko zostało dokładnie przemyślane i zaplanowane. Organizując imprezę, musimy więc mieć w pamięci całościową koncepcję i dopasować do niej nawet takie elementy, jak ustawienie stołów, nakrycia, stoiska wystawiennicze czy wygląd foyer.

Event design – jaką rolę odgrywa w nim scenografia?

Scenografia jest najważniejszą częścią pracy event designera. Oczywiście nie musi on mieć wykształcenia kierunkowego, ważne jednak, aby posiadał artystyczny zmysł i potrafił porozumieć się z samymi scenografami, którzy będą wprowadzać w życie jego pomysły.

Scenografia eventowa jest czymś, co spaja wszystkie pozostałe elementy wchodzące w skład event designu. I choć sama scenografia ma wymiar czysto materialny, to jest odpowiedzialna za stworzenie atmosfery i wywołanie konkretnych wrażeń oraz emocji. Osoba odpowiedzialna za event design musi więc dokładnie wiedzieć, co jest celem wydarzenia i jaki efekt chce w związku z tym osiągnąć, dzięki swojej pracy.

ZOBACZ:  Telekamery 2020 rozdane! Wieniawa, Cleo i Doda wśród gwiazd

Scenografię eventu dzielimy na fizyczną i multimedialną. Na tę pierwszą składają się wszelkiego rodzaju konstrukcje, budowle oraz aranżacje przestrzeni za pomocą dekoracji. Scenografia multimedialna opiera się na grze świateł oraz mappingu, czyli projekcjach, które można wyświetlać na różnych powierzchniach.

Na czym polega praca event designera?

Branża eventowa prężnie się rozwija, nic więc dziwnego, że powstają w niej nowe profesje. Kwestią czasu było zwrócenie uwagi na to, jak istotny dla całego wydarzenia, jest event design. Dziś osoba odpowiedzialna za wizualną stronę imprezy, jest traktowana na równi z event managerem. Oboje ściśle ze sobą współpracują.

Event designer opracowuje wizualną koncepcję wydarzenia i odpowiada za jej realizację. Pole do popisu jest w zasadzie nieograniczone, tym, co najczęściej blokuje kwestie związane z event designem, może być budżet. Dlatego ważną kwestią w tej pracy, jest wypracowanie wspólnej z klientem i event managerem wizji, która będzie zamknięta w określonych ramach finansowych.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx