Przejdź do treści

Cristiano Ronaldo w szczególnych słowach pożegnał Pelego

Cristiano Ronaldo pożegnał Pelego
Cristiano Ronaldo i Pelé, fot. Emirates Football

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

29 grudnia w wieku 82 lat zmarł legendarny Pelé. Cristiano Ronaldo za pośrednictwem Instagrama napisał emocjonalną wiadomość, składając „najgłębsze kondolencje całej Brazylii” po śmierci narodowej ikony.

Pelé, czyli jedna z największych piłkarskich legend, przez wielu uważany jako „Król futbolu”, zmarł 29 grudnia w szpitalu w São Paulo. Brazylijczyk odszedł jako współlider klasyfikacji najlepszych strzelców narodowej reprezentacji. Pelé barwach „Canarinhos” strzelił 77 goli (tyle samo co Neymar). Dwanaście z tych bramek padło na Mistrzostwach Świata FIFA. Pelé jest nadal jedynym graczem w historii turnieju, który wygrał je trzykrotnie.

Cristiano Ronaldo, ikona współczesnego futbolu, zamieścił na Instagramie wpis, wkrótce po tym, jak córka Pelego przekazała smutną wiadomość o śmierci brazylijskiej legendy. W tłumaczeniu na język polski brzmi ona: „Moje najgłębsze kondolencje dla całej Brazylii. W szczególności dla rodziny Edsona Arantesa do Nascimento. Zwykłe „żegnaj” z wiecznym królem Pelé nigdy nie wystarczy, by wyrazić ból, który ogarnia obecnie cały świat futbolu. Inspiracja dla tak wielu milionów, punkt odniesienia do wczoraj, dzisiaj i na zawsze. Uczucie, które zawsze mi okazywał, było odwzajemnione w każdej wspólnej chwili, nawet na odległość. Nigdy nie zostanie zapomniany, a pamięć o nim będzie żyła wiecznie w każdym z nas, miłośników piłki nożnej. Spoczywaj w pokoju, królu Pelé”.

https://www.instagram.com/p/Cmw4CjNrctl/
instagram.com/cristiano

Pelé nie żyje! Jeden z najlepszych piłkarzy w historii zmarł w wieku 82 lat

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx