Co wiemy o God of War Ragnarok?

God of War Ragnarok
Fot. mat. prasowy

Jeżeli chodzi o tegoroczne premiery gier Sony, to God of War Ragnarok zajmuje szczególne miejsce – gracze zafascynowani światem bogów, nadludzkich istot oraz tytanów z poprzedniej części zdecydowanie czekają na więcej. Twórcy zgrabnie dawkują zapowiedzi oraz udostępniają materiały promocyjne. Co na dzień dzisiejszy wiemy o God of War Ragnarok na PS5 i PS4?

Na kiedy planowana jest data premiery? Jesteś ciekaw odpowiedzi? Zachęcamy w takim razie do lektury artykułu!

Czym jest „God of War”?

God of War Ragnarok to przygodowa gra akcji, na którą z wypiekami na twarzach czekają nowi gracze (nastawieni na udoskonalony system walki, bardziej rozbudowany świat oraz efekty), jak i starzy miłośnicy tego uniwersum, którzy już od 2005 roku zagłębiają się w tworzony przez twórców świat. Fabuła GoWR – tak jak w przypadku poprzednich odsłon – przygotowana została z rozmachem. Gracz, podobnie jak to miało miejsce wcześniej, będzie poznawał lokacje z perspektywy trzecioosobowej (klasycznie zza pleców postaci).

Dlaczego premiera GoWR na PS5 oraz PS4 wzbudza aż tak duże zainteresowanie? Przypatrzmy się rozwojowi całej serii, aby móc lepiej to zrozumieć.

Początki God of War

Zanim o God of War Ragnarok usłyszało tysiące osób na całym świecie, to drogę do popularności utorowały tej grze wcześniejsze odsłony całego cyklu. A wszystko zaczęło się we wspomnianym 2005 roku, kiedy to wypuszczono God of War na PlayStation 2. Tytuł ten sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy – jak można się spodziewać twórcy nie mogli przepuścić takiej okazji, dlatego też kolejne części zaczęły ukazywać się w 2007, 2008, 2010, 2013, oraz w 2018 roku. Na przestrzeni tylu lat historia Kratosa oraz jego rodziny została bardzo rozbudowana, a sam bohater “miał przyjemność” zmierzyć się z bogami Olimpu i przemierzać starożytne lokacje – znane zarówno z rzeczywistego świata, jak i tego mitologicznego (warto wspomnieć chociażby o Rzece Styks, czy też Tartarze).

ZOBACZ:  Już za 3 dni startuje otwarta beta gry Comanche

Od 2018 roku Kratos – główny protagonista również w GoWR – zyskał nowych przeciwników, tym razem z mniej znanej mitologii nordyckiej, która w ostatnich latach zajmuje szczególne miejsce chociażby w popkulturze. Nowe światy, postacie oraz stylistyka otworzyły przed twórcami wachlarz możliwości. Powiew świeżości z pewnością da się również zauważyć w GoW Ragnarok na PS5 i PS4.

Premiera God of War Ragnarok – kiedy można się spodziewać?

Przy tak rozbudowanym, barwnym, a jednocześnie wciągającym uniwersum oczekiwanie na premierę GoWR na PS5 i PS4 jest niczym czekanie na gwiazdkowe prezenty. Twórcy zapewniają, że prace nad grą przebiegają w sprawnym i planowanym tempie. Jeżeli tak jest, to być może poznamy nowe przygody Kratosa jeszcze w drugiej połowie tego roku!

Oczywiście aby podsycić zainteresowanie gamingowego świata twórcy uchylają rąbka tajemnicy odnośnie fabuły GoWR, prezentując zarówno teaser, jak i fragmenty rozgrywki, o których dowiesz się więcej tutaj: https://planetagracza.pl/tag/god-of-war-ragnarok-2/.

Opis fabuły God of War Ragnarok

Jeżeli chodzi o fabułę GoWR to gracze poznają dalszy ciąg historii, która rozpoczęta została w poprzedniej części z 2018 roku. I tym razem Kratos oraz jego syn Atreus nie będą mieli czasu na odpoczynek. Czeka przed nimi niebezpieczna podróż przez wszystkie dziewięć światów. Wśród zapowiadanych przeciwników znajdzie się między innymi:

  • Freya, którą bohaterowie zdążyli “poznać” w poprzedniej części,
  • Thor.

W God of War Ragnarok gracze spotkają się z różnymi motywacjami bohaterów. Kratos, jako wojownik oraz ojciec, chce zapewnić swojemu synowi bezpieczeństwo i uniknąć śmierci, zaś Atreus zaczyna poszukiwać odpowiedzi na temat tego kim jest i jaką rolę ma do odegrania – portal PlanetaGracza.pl bacznie śledzi i analizuje pojawiające się nowości na temat nadchodzącej premiery. Właśnie dlatego osoby, które chcą trzymać rękę na pulsie w kontekście premiery God of War Ragnarok, powinny co jakiś czas zaglądać na ten portal.

ZOBACZ:  Premiera Devil's Hunt już 17 września! Tytuł ukaże się także na Nintendo Switch

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx