Przejdź do treści

CNN: #MyFreedomDay 2023 wzywa młodzież z całego świata do walki ze współczesnym niewolnictwem

MyFreedomDay 2023
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Już po raz siódmy powraca #MyFreedomDay – jednodniowa akcja CNN w mediach społecznościowych, która ma na celu podniesienie świadomości na temat współczesnego niewolnictwa. Głównym motywem tegorocznej edycji jest hasło „Know the signs” wzywające uczniów i społeczności na całym świecie do „rozpoznania przejawów” współczesnego niewolnictwa, co może pomóc wykrywać i zwalczać handel ludźmi w ich otoczeniu. Finał akcji odbędzie się w czwartek 16 marca.

Tysiące uczniów z ponad 100 krajów całego świata, którzy w tym roku wezmą udział w wydarzeniu, zorganizują m.in. dyskusje online, kluby książki, wystawy sztuki, kampanie wideo czy występy muzyczne na żywo. Relacje korespondentów z #MyFreedomDay ze szkół w Atlancie, Hong Kongu, Londynie i innych miejsc na całym świecie będą nadawane na antenie CNN International przez cały dzień. Dziennikarze CNN przedstawią również niezwykłe historie osób z Boliwii, Kambodży czy San Diego w Kalifornii, które ocalały z handlu ludźmi.

W sobotę 18 marca CNN International wyemituje film pt. „Fighting for Mercy: A CNN Freedom Project Documentary”. Dokument przedstawia losy Mercy Esther. W wieku zaledwie 8 lat porwano ją ze swojej wioski w Tanzanii i zmuszono do bycia służącą w odległym mieście. Jako 16-latka podjęła brawurową próbę ucieczki, by odnaleźć rodzinę i odzyskać swoje dawne życie. CNN Freedom Project, we współpracy z Kulczyk Foundation, bada ten powszechny w Tanzanii problem i przedstawia historię odważnej tanzańskiej kobiety, która sama przeżyła niewolę. Bohaterka filmu poświęciła swoje życie ratowaniu dziewczynek takich jak Mercy Esther oraz walce o zmianę mentalności ludzi, którzy pozwolili, aby takie nadużycia stały się częścią tamtejszej kultury.

My Freedom Day 2023

Na stronie cnn.com/MyFreedomDay będzie można znaleźć interaktywne treści, które pomogą „rozpoznać przejawy” współczesnego niewolnictwa we wszystkich jego postaciach oraz posłużą jako narzędzia edukacyjne nie tylko dla uczniów, ale także dla pozostałych odbiorców. Ponadto CNN zachęca młodzież do dzielenia się swoimi odpowiedziami na pytanie „Co oznacza dla Ciebie wolność?”. Odpowiedzi oznaczone hashtagiem #MyFreedomDay znajdą się na stronie.

„Co roku jesteśmy zdumieni odzewem ze strony uczniów z całego świata, którzy zainspirowani niezwykłymi historiami osób ocalałych z handlu ludźmi, zamieniają nasz sygnał w działanie. W ramach tegorocznej edycji chcielibyśmy zaprezentować im praktyczne narzędzia pozwalające poznać znamiona współczesnego niewolnictwa, aby mogli wzmocnić to przesłanie i pomóc położyć kres temu procederowi wszędzie tam, gdzie ma on miejsce” – mówi Leif Coorlim, redaktor prowadzący CNN Freedom Project.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx