Przejdź do treści

City Eye – polski symulator inwigilacji z darmowym prologiem na PC

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Ultimate Games S.A. zapowiedziało wydanie na PC symulatora miejskiej inwigilacji. W City Eye gracz wciela się w operatora monitoringu miejskiego, który dba o bezpieczeństwo obywateli. Twórcy szykują zróżnicowaną i pełną unikalnych rozwiązań rozgrywkę. Na platformie Steam jest już dostępny bezpłatny prolog gry, a finalna wersja City Eye ma pojawić się w sprzedaży w II połowie 2020 r. Później nowy symulator może trafić także na konsole.

Wydawcami gry City Eye na PC będą Ultimate Games S.A. i Gaming Factory S.A. Na platformie Steam dostępny jest już bezpłatny prolog – demo pozwalające na monitoring jednej dzielnicy i zadbanie o to, by była ona bezpieczniejszym miejscem.

W nowym symulatorze gracz wciela się w rolę operatora miejskiego monitoringu, którego zadaniem jest opanowanie i zwalczanie przestępczości, a także innych zagrożeń. Rozgrywka ma polegać głównie na wyszukiwaniu niebezpieczeństw, śledzeniu kryminalistów, monitorowaniu ich działań oraz wzywaniu odpowiednich służb. Sukces przyniosą dokładna obserwacja i skuteczne rozpoznawanie realnych zagrożeń. Katalog takich zdarzeń ma być szeroki i obejmować np. dewastacje mienia, pożary, kradzieże samochodów czy terroryzm.

„W prologu dostępna jest jedna dzielnica. W finalnej wersji gry dzielnic będzie w sumie 16, a system monitoringu obejmie łącznie aż kilkaset kamer. Ostateczna wersja gry zaoferuje oczywiście znacznie więcej elementów. Szykujemy m.in. systemy aktywnego zarządzania kamerami i reakcji mieszkańców na wydarzenia. Dojdą też nowe typy zdarzeń, w tym np. uliczne kradzieże, wypadki, przestępstwa drogowe i morderstwa” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Jak podkreśla Ultimate Games S.A., w City Eye można będzie liczyć na zróżnicowaną rozgrywkę, która zaoferuje wiele unikalnych rozwiązań. Twórcy zapowiadają też, że w symulatorze nie zabraknie losowości, co zwiększy dodatkowo żywotność gry.

„City Eye to gra inspirowana rzeczywistością i systemami inwigilacji totalnej, które oparte są na rozbudowanych sieciach monitoringu. Wiele osób nie zdaje sobie obecnie sprawy, jak szerokie zastosowanie znajdują takie systemy kontroli. Dotyczy to oczywiście nie tylko krajów autorytarnych, ale także tych uznawanych za demokratyczne. Nasza gra pozwoli poznać bliżej ten nieco już orwellowski świat i sprawdzić, jak to jest mieć wielką kontrolę nad miejskim życiem” – wyjaśnia Mateusz Zawadzki.

City Eye: Prologue – Trailer:

City Eye: Prologue – Trailer

City Eye – główne cechy:

  • symulator miejskiej inwigilacji;
  • 16 dzielnic, setki kamer;
  • miejski system monitoringu wizyjnego;
  • wiele rodzajów zagrożeń;
  • losowość zdarzeń;
  • kontrola nad życiem miasta;
  • walka o ład i porządek.

Nowy symulator trafi na PC (Steam) w II połowie 2020 r. Ultimate Games S.A. nie wyklucza, że City Eye zostanie później wydane także na konsolach.

City Eye: Prologue (Steam): https://store.steampowered.com/app/1309830/City_Eye_Prologue/
City Eye (Steam): https://store.steampowered.com/app/759080/City_Eye/

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx