Przejdź do treści

CieszFanów Festiwal był eko

CieszFanów Festiwal
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Za nami CieszFanów Festiwal – jeden z największych festiwali w Polsce. Organizatorzy, obok dobrej zabawy i muzyki postawili na ochronę środowiska i bycie eko.

– Tegoroczna edycja CieszFanów Festiwalu została uznana za bardzo udaną. Potwierdzają to rozmowy z uczestnikami imprezy, którzy bardzo zadowoleni i mile zaskoczeni tym, jak dobrze i w bezpiecznych warunkach zorganizowano festiwal – podsumowuje Marlena Wiciejowska, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Na CieszFanów Festiwal zjechało w tym roku ponad 4 tysiące miłośników rocka i dobrej zabawy. Taką liczbę uczestników do Cieszanowa z pewnością ściągnęły gwiazdy ze świata muzycznego, które wystąpiły na scenie. Zagrali: Kazik, Kwiat Jabłoni, Big Cyc, Hańba!, The Analogs, Jelonek, Dr Misio, Tabu, Łydka Grubasa, Boleo & Follow The Riddim, Farben Lehre, Zenek Kupatasa, Pull The Wire, Lej Mi Pół, Psy Wojny.

Dodatkowo w czasie Festiwalu odbyły się spotkania z cyklu „Otwarte Głowy”. Toczyły się również rozmowy z muzykami, poetami i działaczami społecznymi. Dla dzieci przygotowana została wioska, w której czekały rozmaite atrakcje i zabawy. Organizatorzy skupili się również na aspekcie ekologicznym. Postawili na promocję segregacji śmieci. Na festiwalowym placu pojawił się wielki pojemnik wykonany z metalu na kształt loga wydarzenia. Producent ekologicznych kotłów 5 klasy i Ecodesign na pellet i ekogroszek firma Bat-Gaz w bardzo dużym stopniu przyczyniła się do projektu zbierania puszek poprzez zasponsorowanie materiału oraz wycięcie laserem napisu CFF.

Festiwal w Cieszanowie

Dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski podkreśla, że podczas planów organizacyjnych skupiali się między innymi na aspekcie ochrony przyrody. Skupiali się również na dostępności wydarzeń dla osób z niepełnoprawnościami. Na spotkaniach pojawiła się tłumaczka języka migowego. Na terenie znajdował się podest dla osób poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Zorganizowano także dodatkowe wydarzenia związane z ciekawymi inicjatywami – „Każda Puszka Cenna” oraz „Operacja Czysta Rzeka”.

Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny już zapowiedział przyszłoroczną edycję imprezy i podał konkretną datę, tj. 18-20 sierpnia 2022 r. Zachęcamy więc do obserwowania profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku oraz głównej strony wydarzenia www.cieszfanow.pl, tak aby być na bieżąco i nie przegapić pierwszych zapowiedzi kolejnego CieszFanów Festiwalu.

(artykuł sponsorowany)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx