Przejdź do treści

„Chodź nad morze chodź i nie rycz!”- przekonuje trójmiejski duet Chaładaj/Jopek

Chaładaj Jopek
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Po wydaniu w 2022 solowych debiutanckich albumów, przyszedł czas na fuzję punktów widzenia, słyszenia i gatunków muzycznych. Wokalistka i songwriterka, Ola Chaładaj oraz pianistka i kompozytorka Anna Jopek, wracają do nas z projektem „Pewność”.

Premiera projektu „Pewność” Oli Chaładaj i Anny Jopek. Słowo, muzyka, taniec. Opowieść o wrażliwości, która w obawie przed wyzwaniami dnia codziennego, znajduje głowie schronienie w chmurach. Utwór w wersji live można już słuchać w serwisie YouTube. 30 września pojawi się natomiast na wszystkich portalach streamingowych.

W projekcie wystąpili:

  • Ola Chaładaj – tekst, muzyka
  • Anna Jopek – fortepian, muzyka, aranżacja
  • Milena Jurasik – skrzypce I
    Zuzanna Adler – skrzypce II
  • Weronika Dobek – altówka
  • Michalina Sokołowska – wiolonczela
  • Adam Pachla – kontrabas
  • Weronika Łącz Johnson – choreografia, taniec
  • Maciej Rybicki – montaż, wideo

Ola Chaładaj to wokalistka soul’owa, songwriterka, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. 14/10/22 debiutowała na polskim rynku muzycznym płytą „Grunt”. Uczestniczyła w pierwszej edycji Mini Songwriting Camp Zaiks. Współpracowała z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Marika, Krystyna Stańko. Wystąpiła jako support Natalii Kukulskiej podczas kultowej serii koncertów MTV Unplugged 2022. Finalistka Ladies Jazz Festival.

Anna Jopek to kompozytorka, aranżerka, pianistka, studentka kompozycji na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nominowana do Fryderyka 2023 w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2022 roku wydała debiutancką płytę Insight nakładem wytwórni Alpaka Records. Laureatka Ogólnopolskiego konkursu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2023) oraz Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2022) z duetem Jopek/Klemensiewicz.

Ponadto z tymże zespołem otrzymała wyróżnienie podczas XXIV Przeglądu Jazzowego Sax Clubu (2023), a także na konkursie JAZZiNSPIRACJE w ramach Lublin Jazz Festival (2021). Finalistka Ladies Jazz Festival (2023). Artystka posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne m.in. Komeda Jazz Festiwal czy koncert w NOSPR.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx