Chelsea zwycięzcą Ligi Mistrzów po zaciętym finale z Manchesterem City!

Chelsea zwycięzcą Ligi Mistrzów

OBSERWUJ NAS:

Londyńska Chelsea po raz drugi w historii została najlepszym europejskim klubem! W angielskim finale Ligi Mistrzów w Porto, Chelsea pokonała Manchester City 1:0.

Chelsea pokonała w rozegranym w Porto finale Ligi Mistrzów 1:0 Manchester City. Tym samym londyński klub powtórzył swoje osiągnięcie z 2012 roku, kiedy to w finale pokonali Bayern Monachium. W zaciętym meczu jedyną bramkę zdobył 21-letni niemiecki pomocnik Kai Havertz. Strzelił on gola pod koniec pierwszej połowy, w 42. minucie gry.

W sukcesie londyńczyków niewątpliwie ogromną rolę odegrał Thomas Tuchel, który w styczniu przejął stery w klubie po zwolnieniu Franka Lamparda. Tuchel na przestrzeni kilku miesięcy sprawił, że piłkarze Chelsea zaczęli grać skuteczniej i atrakcyjniej. Sprawił również, że obrońcy londyńczyk znacznie poprawili swoją grę. Dla niemieckiego szkoleniowca to drugi finał Ligi Mistrzów z rzędu. W ubiegłym roku nie udało mu się z PSG (wtedy przegrał z Bayernem 0:1).

Chelsea zwycięzcą Ligi Mistrzów po pokonaniu Manchesteru City 1:0