Przejdź do treści

Chains of Fury – Polacy tworzą komiksową strzelankę w stylu retro

Fot. Chains of Fury

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Chains of Fury to nowa polska strzelanka (FPS), którą Gaming Factory S.A. wyda w przyszłym roku na PC i Nintendo Switch. Twórcy szykują m.in. komiksową oprawę graficzną, bardzo rozbudowany system zniszczeń otoczenia oraz intensywną i brutalną rozgrywkę. Datę premiery Chains of Fury zaplanowano na IV kwartał 2020 r.

Gra jest tworzona przez polskie firmy – Art Games Studio S.A. i Cobble Games. Wydawcą będzie Gaming Factory S.A. Twórcy zapowiadają, że Chains of Fury będzie strzelanką oferującą zarówno możliwość gry jednoosobowej, jak i wieloosobowej (tryb z podzielonym ekranem). Fabuła zostanie osadzona w wykrzywionej wersji przyszłości, a głównym bohaterem będzie żądny krwawej zemsty najemnik.

Gracze mogą spodziewać się unikalnego połączenia najlepszych elementów znanych ze strzelanek z lat 90. XX wieku oraz całkiem współczesnych rozwiązań. W efekcie tytuł ma być przystępny dla nowych graczy oraz „weteranów”, którzy grali już dwie dekady temu.

„Chains of Fury to w pewnym sensie hołd dla dawnych FPS-ów, w których liczyła się bezkompromisowa zabawa, oraz powieści graficznych. Wśród inspiracji stojących za Chains of Fury mogę wymienić np. kultowe już w niektórych kręgach komiksowe serie Lobo i Hellboy, a także rysunki Mike’a Mignoli. Sama rozgrywka będzie intensywna, brutalna i krwawa, ale oczywiście w granicach nieco groteskowej konwencji komiksowej” – mówi CEO Cobble Games i pomysłodawca gry, Krzysztof Orzędowski.

Chains of Fury – Trailer

Jak tłumaczy Krzysztof Orzędowski, Chains of Fury zaoferuje też rozbudowany system zniszczeń otoczenia. Gracz będzie mógł zniszczyć co najmniej 80 proc. ścian w danym poziomie. Możliwości szerzenia destrukcji mają przekładać się bezpośrednio na rozgrywkę – będzie można np. utorować sobie całkiem nową drogę do ukończenia danego poziomu i wykorzystywać otoczenie do zaskakiwania przeciwników. Twórcy przygotowują także liczne sekrety do odkrycia.

„To będzie powiew świeżości w segmencie strzelanek FPS. Chains of Fury w unikalny sposób połączy wrażenia znane graczom z gier sprzed lat oraz współczesne i sprawdzone rozwiązania. Hipnotyzująca stylistyka komiksowa i szerokie możliwości destrukcji otoczenia sprawią, że gracze otrzymają finalnie tytuł, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci” – dodaje CEO Art Games Studio S.A., Jakub Bąk.

Fot. Chains of Fury

Chains of Fury – główne cechy:

  • brutalna, krwawa i intensywna rozgrywka;
  • komiksowa oprawa graficzna;
  • nowatorski system zniszczeń otoczenia;
  • rozbudowany arsenał pełen szalonych broni;
  • 6 zróżnicowanych światów;
  • liczne nawiązania do klasycznych strzelanek;
  • metalowa ścieżka dźwiękowa;
  • tryb rozgrywki wieloosobowej (z podzielonym ekranem).

Datę premiery Chains of Fury na PC (Steam) oraz Nintendo Switch zaplanowano na IV kwartał 2020 r. Wydawca nie wyklucza, że gra pojawi się później również na innych konsolach.

Chains of Fury (Steam): https://store.steampowered.com/app/1121320/Chains_of_Fury/

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google