Przejdź do treści

Cezary 2021. „Na rauszu” najlepszym zagranicznym filmem

Na rauszu Cezary 2021
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W sobotę wieczorem po raz 46. wręczono Cezary, czyli prestiżowe nagrody filmowe przyznawane przez Francuską Akademię Filmową. „Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga zwyciężyło w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny.

Cezary 2021 – „Na rauszu” było nominowane również do Złotego Globu. Film ponadto ma 4 nominacje do Nagród BAFTA (Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny). „Na rauszu” jest zwycięzcą Europejskich Nagród Filmowych 2020 (Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor i Najlepszy Scenariusz). Film znalazł się w oficjalnej selekcji MFF w Cannes, Toronto i San Sebastian.

„Na rauszu” ma na swoim koncie również Nagrody Duńskiej Akademii Filmowej (Nagrody Roberta). W najważniejszych kategoriach (w tym Najlepszy Film), Nagrodę Publiczności na festiwalu w Göteborgu oraz nominację Critics Choice Awards dla Najlepszego Filmu Zagranicznego.

„Na rauszu” może też liczyć na oscarową nominację w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. Coraz częściej w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy wymieniany jest Mads Mikkelsen.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx