Castle Flipper wkrótce na PC. Średniowieczny budowniczy zrobi też porządek na konsolach

Castle Flipper na PC
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Już dziś, 26 maja, na PC zadebiutuje Castle Flipper, unikalny symulator średniowiecznego renowatora i budowniczego. Jak tłumaczą twórcy, Castle Flipper to nie tylko „średniowieczny House Flipper”, ale także gra typu builder. Pozwala ona m.in. na budowę od podstaw całych kompleksów zamkowych. Jeszcze w tym lub kolejnym roku gra trafi też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Castle Flipper to gra stworzona przez polskie studio Pyramid Games S.A., które jest znane m.in. z Rover Mechanic Simulator oraz Occupy Mars: The Game. Wydawcami nowego symulatora są Gaming Factory S.A. i Ultimate Games S.A.

W Castle Flipper gracz wciela się w średniowiecznego renowatora i budowniczego, który zaczyna od odziedziczonego skrawka ziemi, by być może kiedyś doczekać się własnego królestwa. Rozgrywka obejmuje zarówno wykonywanie zleceń (np. sprzątanie, naprawianie i urządzanie różnych budowli i zamków), jak i swobodny rozwój własnej osady. Postępy w grze wiążą się też z dostępem do nowych typów narzędzi oraz dodatkowych umiejętności.

Zobacz zwiastun gry:

„Przenosimy graczy w europejskie realia przełomu XVI i XVII wieku. Poza budowlami średniowiecznymi, znaleźć można tutaj więc także rozwiązania architektoniczne znane z baroku i renesansu, co daje jeszcze więcej możliwości. Postawiliśmy na spokojną, relaksującą rozgrywkę, przy czym nie brakuje tu też elementów pobudzających kreatywność. Opracowaliśmy m.in. autorski system freebuilding, który pozwala na swobodne tworzenie przeróżnych konstrukcji” – mówi CEO Pyramid Games S.A., Jacek Wyszyński.

Fot. mat. prasowy | Castle Flipper na PC

Twórcy przygotowali w sumie aż kilkanaście mocno zróżnicowanych lokacji, gdzie znaleźć można nie tylko tytułowe zamki, lecz także np. stodoły, dwory, pałace czy nawet okręty pirackie. Symulator pozwala m.in. na sprzątanie, czyszczenie, remontowanie, naprawianie, dekorację wnętrz oraz projektowanie i konstruowanie różnego typu budowli.

ZOBACZ:  Rayman Legends za darmo w Epic Games Store

„Ekipa Pyramid Games S.A. połączyła relaksującą rozgrywkę à la House Flipper, tworzenie od podstaw właściwie dowolnych konstrukcji oraz średniowieczne realia. Castle Flipper oferuje też dużo innych elementów. Można np. budować domy na wynajem, można dobierać zwierzęta do zagrody, ale można i całkowicie zniszczyć własną budowlę, jeśli akurat nie będziemy z niej zadowoleni. Na graczy czeka tutaj naprawdę sporo atrakcji. Castle Flipper to gra mogąca zapewnić wiele godzin dobrej rozrywki” – wskazuje COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Castle Flipper – główne cechy:

  • zamkowe renowacje;
  • różnorodne lokacje i wyzwania;
  • wiele narzędzi do wyboru;
  • budowa zamków i innych obiektów;
  • rozwój umiejętności;
  • system freebuilding;
  • średniowiecze, barok i renesans.

Datę premiery na PC (Steam) ustalono na 26 maja 2021 r. Jeszcze w tym lub kolejnym roku Castle Flipper trafi również na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Castle Flipper (Steam): https://store.steampowered.com/app/944250/Castle_Flipper/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x