REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Cartoonito – nowe pasmo już od września w Boomerangu

Cartoonito Boomerang
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Cartoonito to nowy blok programowy dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, którego celem jest wspieranie rozwoju i unikatowego potencjału każdego dziecka. Ma także wspomóc je w stawaniu się troskliwym członkiem społeczności. Blok programowy zadebiutuje w Boomerangu już 1 września.

Najmłodsi i ich rodzice lub opiekunowie będą mogli cieszyć się znanymi postaciami i historiami od wiodących twórców. Także zupełnie nowymi serialami i całą masą śmiechu. Emisja bloku programowego codziennie w godzinach 8:00 – 14:00 na kanale Boomerang.

Cartoonito to miejsce dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, ich rodziców i opiekunów. To również miejsce, gdzie przedszkolaki mogą być kimkolwiek tylko chcą. Stacja wierzy w celebrowanie wyjątkowej, nieposkromionej osobowości przedszkolaków – z ich uroczymi dziwostkami i nie tylko! Cartoonito zapewnia dzieciom przestrzeń do śmiechu i wychodzenia poza wyznaczone przez innych kontury. Tu szacunek, empatia i inkluzywność są na porządku dziennym. W bloku programowym emitowane będą seriale, których fabuła i bohaterowie reprezentują główne wartości Cartoonito: Kreatywność, Troskę, Odwagę i Ciekawość.

Boomerang: Chytry szop powraca do! Maraton i premiera nowych odcinków „Taffy”

Cartoonito w Boomerangu

Filozofię nowego bloku opracowano przez wielu specjalistów: tak powstał autorski program Uczenia Humanocentrycznego. To system edukacyjny zainspirowany psychologią pozytywną oraz współczesną nauką. Humanocentryzm Cartoonito oznacza skupienie na potrzebach, umiejętnościach i rozwoju maluchów.

Opiekunowie będą mogli łatwo rozpoznać elementy Uczenia Humanocentrycznego dzięki specjalnym ikonom i krótkim hasłom, które pojawią się na ekranie podczas emisji produkcji w paśmie Cartoonito. Mają one symbolizować takie cechy, jak: wytrzymałość, praca zespołowa, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, dobroć, troska, więzi, umiejętność słuchania i zachęcenie do kreatywności.

We wrześniu Cartoonito zadebiutuje na kanale Boomerang, emitując premierowe odcinki seriali:

  • „Tomek i przyjaciele” o Lokomotywie Numer Jeden z wyspy Sodor;
  • „Lamput” o przygodach zmiennokształtnego pomarańczowego stworka i naukowców;
  • „Zwariowane Melodie: Maluchy w pieluchach” o kultowych postaciach takich jak Królik Bugs czy Kanarek Tweety, kiedy były małymi szkrabami.

Premiera pasma Cartoonito w czwartek 1 września o 8:00 w Boomerangu. Emisja codziennie od 8:00 do 14:00 w Boomerangu.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx