Candyman – czy odważysz się wypowiedzieć jego imię?

Candyman zwiastun
Fot. kadr z filmu Candyman

Mrożąca krew w żyłach miejska legenda o Candymanie, powołanym do życia przez słynnego twórcę horrorów, a także sztuk teatralnych, komiksów i filmów, Anglika Clive’a Barkera (ur. 1952), powraca do kin w zupełnie nowym wydaniu.

Zdobywca Oscara Jordan Peele („Uciekaj!”, „To my”) jako współscenarzysta i producent oraz Nia DaCosta (thriller „Little Woods”) jako współscenarzystka i reżyserka, to duet, który zaproponował świeże spojrzenie na budzącą grozę opowieść o widmowym mordercy z hakiem zamiast ręki. – „Candyman”, obok „Nocy żywych trupów”, to film, który wywarł na mnie jako filmowca największy wpływ. Cieszę się, że mam okazję, z pomocą tak utalentowanej osoby jak Nia, zmierzyć się z wizją Barkera i zapoznać z nią nową publiczność – mówił Peele.

Główne role w filmie zagrali Yahya Abdul-Mateen II i Teyonah Parris. Jako Candyman wystąpił obdarzony charyzmatyczną powierzchownością i charakterystycznym, głębokim głosem Tony Todd, który był wielkim atutem poprzednich odsłon serii.

Candyman – zwiastun filmu:

Candyman – zwiastun

Makabryczne historie o upiorze nadal nie pozwalają mieszkańcom dzielnicy Cabrini-Green w Chicago spać spokojnie. Można go przywołać, patrząc w lustro i wypowiadając pięciokrotnie jego imię. Choć od ostatnich przerażających wydarzeń upłynęło wiele lat wśród mieszkańców starych blokowisk żywa jest pamięć o krwiożerczej zmorze. Ponurą tajemnicę Candymana pragnie odkryć również fotografik Anthony (Abdul-Mateen II), który właśnie zamieszkał w okolicy ze swoją dziewczyną Brianną (Parris). Niezdrowa fascynacja monstrum przerodzi się w śmiertelnie niebezpieczną obsesję.

Film „Candyman” będzie można oglądać w kinach od 27 sierpnia!

ZOBACZ:  Miłość mojego brata. Przekomiczna komedia o trudnej rodzinnej relacji w kinach w lutym 2020

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx