Przejdź do treści

Camey Records prezentuje nowy utwór Paprodziad / Leszczyński – „Wolny”

Paprodziad Leszczyński
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Wolność, to stan umysłu, to przyroda, która o niej przypomina i ludzie którzy też tak czują. Włodzimierz Paprodziad Dembowski i Stanisław Leszczyński znają się, przyjaźnią i tworzą od lat, czego efektem jest projekt – Paprodziad / Leszczyński, który charakteryzuje się taneczną elektroniką oraz optymistyczną liryką.

Pierwszy singiel duetu Paprodziad / Leszczyński zatytułowany „Wolny” jest swego rodzaju manifestem. To definica prawdziwej wolności, która pozbawiona jest lęku oraz jest celem samym w sobie. Wolność przedstawiana przez Paprodziada to dystans od chorych myśli, powrót do korzeni i mądrości matki natury. Utwór zwraca również uwagę na fakt, że nie ma prawdziwej wolności bez odpowiedzialności. Odpowiedzialny i wielki człowiek to według autora tekstu, nie ten który tak wielu pokona, ale ten który tak wielu podniesie. Całość okraszona jest nowoczesną i zmysłową aranżacją Leszczyńskiego, który ubarwił produkcję wspaniałym skrzypcowym solo w folklorystycznym klimacie.

Kim jest Paprodziad?

Włodzimierz Dembowski, wokalista i autor tekstów m.in. dla zespołów Łąki Łan, November Project, Dziady Kaźmierskie. Współorganizator festiwalu Kazimiernikejszyn. Związany bardzo mocno ze sceną muzyczną od roku 2000. Swoimi tekstami realizuje misję szamana. W utworach przekazuje treści dotykające głęboko ducha, malujące wizję nowego świata. Organizator i przewodnik nietypowych wycieczek Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej i Klubu Tomka Sawyera. Obecnie wychodzi ze swoim przesłaniem poza ramy muzyczne, poprzez książki dla dzieci oraz warsztaty rozwojowe dla mężczyzn – PaproAkademia.

Kim jest Leszczyński?

Stanisław Leszczyński, muzyk, multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor, pedagog, producent muzyczny, animator kultury, folklorysta. Absolwent Akademii Muzycznej, założyciel i lider zespołu NeoKlez oraz współzałożyciel i muzyk takich zespołów jak: Bajki o Dorosłych, Gooral, Chonabibe, Psio Crew, Kazimierska Orkiestra Dziadowska. Od blisko 20 lat koncertuje w Polsce i na scenach międzynarodowych, dając ponad 1500 występów na całym świecie. Współpracował z takimi artystami jak: Krzysztof Cugowski, Czesław Mozil, Grubson, Jarecki, DJ BRK, zespół Łąki Łan, Trebunie Tutki, Ifi Ude. Jako muzyk nagrał swoje ślady w ponad 20 albumach muzycznych, w tym do nagrodzonego Fryderykiem krążka: Czesław Śpiewa & Grajkowie Przyszłości – „Kiedyś to były święta”.

Paprodziad x Leszczyński – Wolny:

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx