19-letni Brian Brobbey wraca do Ajaxu. Klub z Amsterdamu osiągnął porozumienie w sprawie wypożyczenia młodego napastnika do końca bieżącego sezonu.
Brian Brobbey do ekipy RB Lipsk dołączył na początku obecnego sezonu. W niemieckim klubie rozegrał łącznie 14 meczów, jednak nie potrafił znaleźć drogi do siatki rywali. Brobbey urodził się w Amsterdamie i jest absolwentem młodzieżowej akademii Ajaksu. Dołączył do klubu w 2010 roku i wyjechał do Bundesligi zeszłego lata na zasadzie darmowego transferu.
31 października 2020 roku zadebiutował w pierwszej drużynie Ajaksu podczas meczu Ajax – Fortuna Sittard (5-2). Przed odejściem w Ajaksie rozegrał 19 spotkań w pierwszej drużynie, strzelając sześć bramek.
𝗕ack in ⚪️🔴⚪️ & ready for 𝟮𝟬𝟮𝟮…
— AFC Ajax (@AFCAjax) December 31, 2021
🙌 @BrianBrobbey6 pic.twitter.com/nIrzeoO5la