Brak dostępu do kanalizacji – wyrok czy szansa?

Brak dostępu do kanalizacji
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Brak dostępu do kanalizacji sanitarnej dla wielu osób oznacza skreślenie danej działki budowlanej na straty. Czy wizja betonowego szamba jest ostatnią deską rachunku, która pozwoli nam na budowę domu? Oczywiście, że nie.

Wykorzystując nowoczesne rozwiązania, jesteśmy w stanie bardzo szybko rozwiązać problem z nieczystościami i zbudować dom na działce, która pozbawiona jest dostępu do kanalizacji miejskiej lub gminnej. Co więc zrobić, by w prosty i bardzo ekologiczny sposób oczyścić ścieki?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – wybierz ją, zamiast szamba!

Przydomowe oczyszczalnie ścieków jeszcze kilkanaście lat temu były zarezerwowane wyłącznie dla osób bogatych. Obecnie ich cena spadła na tyle, że każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązania bez obaw, że zrujnuje cały budżet przeznaczony na budowę domu. Niewielka oczyszczalnia domowa może kosztować nawet poniżej 10 tysięcy złotych. Bardzo często wykonanie kanalizacji sanitarnej jest sporo droższe więc jeśli mamy do zbudowania bardzo duży odcinek, a nasza gmina nie chce tego zrobić ze swoich pieniędzy, to jedynym sposobem jest postawienie przydomowej oczyszczalni ścieków.

Aby ją wykonać potrzebna będzie koparka i wyspecjalizowana ekipa. Najlepiej zlecić całość profesjonalistom z Ekodren, bo posiadają ogromne doświadczenie w tej branży i są w stanie pomóc już na etapie wyboru konkretnego rozwiązania. Jeśli nie masz pojęcia o przydomowych oczyszczalniach, a chcesz wybrać rozwiązanie szyte na miarę, to warto skontaktować się z konsultantem, który doradzi właściwe urządzenie i umówi nas na szybki montaż wybranego produktu. Oczywiście w sieci znaleźć można wiele innych firm, ale wydaje się, że Ekodren posiada korzystne ceny, które połączone są z bardzo wysoką jakością usług, co doceni każdy inwestor, użytkując swoją przydomową oczyszczalnię ścieków.

A może jednak szambo?

Szambo wykonać można właściwie na każdej działce, ale rozwiązanie to ma niewiele wspólnego z ekologią, bardzo często brzydko pachnie i stwarza realne zagrożenie zarówno dla mieszkańców, jak i środowiska naturalnego. Najgorsze jest w nim jednak to, że nieczystości gromadzą się bardzo szybko, a brak jakiegokolwiek odpływu sprawia, że konieczne jest ciągłe wywożenie ścieków. Oczywiście nie jest to usługa tania i wymaga sporych nakładów finansowych. Coraz wyższe ceny takich usług sprawiają, że nawet osoby, które są posiadaczami szamb, coraz częściej decydują się na ich wymianę.

Czytaj – Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Wydaje się więc, że wybór przydomowej oczyszczalni ścieków w przypadku budowy nowego domu powinien być obowiązkiem. Wbrew pozorom takie rozwiązanie nie jest drogie. Oczywiście zakup to kilka, czasami kilkanaście tysięcy, ale w zamian otrzymujemy święty spokój. Taka oczyszczalnia wymaga wyłącznie zasilania dobrymi bakteriami, a cała reszta działa bez naszego udziału. Nie musimy wywozić ścieków i co chwila zaglądać do środka. Dobrze zamontowana oczyszczalnia spełnia pokładane w niej oczekiwania i działa bezobsługowo przez wiele lat.

Takie rozwiązania szczególnie powinny zainteresować osoby kochające ekologię, bo to właśnie przydomowe oczyszczalnie umożliwiają pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, by do środowiska uwolnić dobrze przefiltrowaną i krystalicznie czystą wodę. Jeśli chcemy być całkiem EKO, wodę taką możemy magazynować w podziemnych zbiornikach i wykorzystywać w okresach dużej suszy, podlewając ogród lub trawnik. Przydomowa oczyszczalnia ścieków to idealny sposób, by pozbyć się zanieczyszczeń sanitarny i nie zanieczyszczać przy tym środowiska naturalnego.

(artykuł sponsorowany)

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx