REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Biesiada Śląska w Arenie Gliwice!

Biesiada Śląska Gliwice
Fot. BoxMusicBogdanTyc YT

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Kolejna odsłona cyklu Summer Arena przed nami. Tym razem odbędzie się w regionalnym klimacie. Od godz. 17 zacznie się kilkugodzinna zabawa w plenerze z gwiazdami śląskiej sceny muzycznej!

O 17:15 biesiadowanie rozpocznie Zespół Claudia i Kasia Chwołka. Zespół tworzą córka i matka, które podbiją scenę stylizowanymi strojami, autorskimi utworami w gwarze śląskiej oraz jodłowaniem. O 17:50 na scenie pojawi się Beata Mańkowska – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka. Jej debiutancka płyta “Taka właśnie jestem” pobiła serca słuchaczy. To właśnie utwory z tej płyty usłyszycie w trakcie koncertu. Nie zabraknie włoskich przebojów, pieśni neapolitańskich, utworów musicalowych, operetkowych i operowych.

O 18:30 najgorętsza para operetkowa w Polsce, czyli Joanna Wojtaszewska i Kamil Roch Karolczuk. Zaśpiewają oni najwspanialsze arie i duety operetkowe na koncertach w całej Polsce, z największymi sławami tego gatunku. Urzekają nie tylko swoim śpiewem ale również grą aktorską i przepięknymi strojami, śląską publiczność urzekli projektem „Operetka po naszymu”. Koncerty Joanny i Kamila to gwarancja poziomu, elegancji, dowcipu i wspaniałej zabawy.

Biesiada Śląska w Arenie Gliwice

O 19:00 zespół Metrum Reni & Marco, który występuje od 1998 roku w składzie Teresa Dzięcioł – vocal i Marek Halup – vocal i gitara. Piosenki „Cukiernik”, jak również „Lady Anita” – śpiewane śląską gwarą i zabarwione szczyptą regionalnego humoru skradły serca Ślązaków.

O 19:35 wystąpi zespół Bernadeta Kowalska i Przyjaciele. Poza licznymi sukcesami w regionalnych stacjach radiowych i telewizyjnych, wokalistka otrzymała srebrną „Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, przyznaną w 2011 przez Sejmik Śląski. “Piękne kwiaty, dobre słowa”, czy “Nasze róże” to właśnie ich utwory. Całość imprezy poprowadzi Andrzej Miś, znany radiowiec, prezenter telewizyjny i kabareciarz.

Biesiada Śląska Gliwice
Fot. mat. prasowy
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx