Białystok New Pop Festival 2022 – start już w sobotę, 27 sierpnia!

Białystok New Pop Festival 2022
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

12 koncertów, letnie popołudnia i wieczory, plener pod barokowym Pałacem Branickich oraz znakomici artyści z różnymi pomysłami na muzykę. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, która odbędzie się już w dniach 27 i 28 sierpnia br. pod Pałacem Branickich, będzie intensywna i różnorodna muzycznie.

Na festiwalowej scenie pojawią się zarówno uznani artyści, jak i ci z krótszym stażem, szukający własnej ścieżki, ale bez wątpienia dysponujący ogromnym talentem. Wystąpią: Brodka, Ralph Kamiński, Pezet, Bovska, Natalia Szroeder, Fisz Emade Tworzywo, Natalia Nykiel, Tymek, Szczyl, Marcin Maciejczak, Zdechły Osa oraz gwiazda podlaskiej sceny muzycznej – Szeptucha.

Białystok New Pop Festival dowiódł już wielokrotnie, że tworzy bardzo pojemną przestrzeń muzyczną – mieszczą się w niej nie tylko różne odcienie popu, ale też rock, electro, indie rock, soul, zimna fala, piosenka autorska z tekstem czy nowoczesny miejski hip hop. Festiwalową scenę wypełnią brzmienia energetyczne, mroczne, liryczne i żywiołowe.

Pożegnanie wakacji z Białystok New Pop Festival

W tym roku festiwalu odbędzie się w innym niż dotychczas terminie – po czterech edycjach organizowanych w połowie lipca, festiwal został przesunięty na ostatni weekend sierpnia (27-28 sierpnia) tak, by koncertów mogło wysłuchać jeszcze więcej osób. Koniec wakacji to bowiem czas, kiedy większość z nas powróciła już z urlopów.

Nie zmieniają się za to atrakcje, z których słynie Białystok New Pop Festival. Organizatorzy zapewniają muzyczny relaks w plenerze w iście piknikowej atmosferze. Będzie czas na słuchanie koncertów, pogawędki ze znajomymi i smakowanie potraw, gdyż na festiwalowym dziedzińcu staną foodtrucki. Pojawi się także strefa przeznaczona dla rodzin z dziećmi z wieloma atrakcjami zapewnionymi przez sieć kin Helios.

W programie znalazły się też newsroom i czas na spotkania z artystami, będzie można też zdobyć autografy swoich ulubieńców. W sobotę odbędą się spotkania z Marcinem Maciejczakiem (godz. 17.50), Bovską (godz. 19.00) oraz Natalia Nykiel (21.45). W niedzielę zaś w newsroomie pojawią się: Szeptucha (godz. 17.50) oraz Fisz Emade Tworzywo (21.45).

Wybrane koncerty z festiwalu, podobnie jak przed rokiem, będzie można zobaczyć jako streaming na Facebooku Białystok New Pop Festival.

Organizatorami festiwalu są Agora S.A. i Wyborcza.pl, które jak co roku zaprosiły do współpracy Miasto Białystok.

– Publiczność przez dwa dni festiwalowe usłyszy polskiego rocka, soul, pop, ale też hip-hop i electro, muzykę łączącą pokolenia. Przed nami więc prawdziwa uczta kulturalna – nie tylko muzyczna, bo w ramach festiwalu odbędą się różne wydarzenia towarzyszące. Będzie specjalna strefa dla dzieci, strefa smaku z jedzeniem z różnych stron świata. W tym roku na festiwal chcielibyśmy zaprosić także specjalnych gości, czyli wolontariuszy, którzy wsparli Miasto Białystok w działaniach na rzecz Ukrainy – mówi wiceprezydent Białegostoku, Rafał Rudnicki.

– Niezmiernie cieszymy się na piątą edycję Białystok New Pop Festival. Czeka nas moc wspaniałych wrażeń muzycznych i piknikowa atmosfera, z której słynie festiwal. Zaprosiliśmy twórców reprezentujących różne gatunki muzyczne, którzy stworzą wyjątkowy muzyczny tygiel – będzie przestrzeń zarówno na taneczne szaleństwo, jak i na kontemplację wysmakowanych brzmień. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tutaj coś dla siebie – dodaje Anna Pruszyńska,producentka festiwalu organizowanego przez Agorę.

Białystok New Pop Festival 2022 – Line-Up:

W sobotę (27 sierpnia) wystąpią:

17.00 Marcin Maciejczak
18.00 Bovska
19.10 Szczyl
20.30 Natalia Nykiel
22.00 Ralph Kamiński
23.30 Brodka

W niedzielę (28 sierpnia) wystąpią:

17.00 Szeptucha
18.00 Zdechły Osa
19.10 Tymek
20.30 Fisz Emade Tworzywo
22.00 Natalia Szroeder
23.30 Pezet

Strefa dzieci

Podczas tegorocznej edycji Białystok New Pop Festival nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W namiocie kina Helios na dzieci czekać będzie kolorowy zakątek, w którym będą mogły zbudować wieżę z klocków, pokolorować filmowe malowanki, zrobić sobie bajkowy tatuaż lub kolorowe warkoczyki. Zaplanowane są także: bańki mydlane XXL, malowanie buziek, zabawy balonikami i animacje z kolorową chustą. Pojawi się też dostawa świeżego popcornu, który będzie prażony na miejscu i bezpłatnie rozdawany uczestnikom festiwalu. W czasie, kiedy najmłodsi będą pochłonięci zabawą, dorośli będą mogli odpocząć na kinowych leżakach.

Więcej informacji o festiwalu – na profilu Białystok New Pop Festival na Facebooku: https://www.facebook.com/bialystoknewpopfestival.

Bilety do kupienia na:

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/bialystok-new-pop-festival/
https://goingapp.pl/wydarzenie/bialystok-new-pop-festival-3/sierpien-2022.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx