Bezpieczna firma – jak uchronić się przed włamaniem?

jak uchronić się przed włamaniem
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

W budynkach magazynowych oraz zakładach produkcyjnych znajduje się wiele cennych materiałów, półproduktów i towarów gotowych, a także specjalistycznych maszyn. Co zrobić, aby zabezpieczyć je przed kradzieżą?

Jak uchronić się przed włamaniem? Istotne znaczenie mają zarówno odpowiednio zabezpieczone bramy wjazdowe na teren przedsiębiorstwa, jak i monitoring czy system alarmowy.

Solidne ogrodzenie i bramy wjazdowe

Ogrodzenie oraz bramy wjazdowe na teren przedsiębiorstwa to pierwsza bariera jaką musi pokonać złodziej, aby dostać się do budynków magazynowych czy produkcyjnych. Wybierając bramę, najlepiej jest postawić na model bez poprzeczek i poziomych elementów, które mogłyby ułatwić złodziejowi wspinanie się na przęsło. Niewielka odległość pomiędzy prętami znacznie utrudni osobom niepowołanym dostanie się na teren zakładu.

Nowoczesne bramy wjazdowe są wyposażane w napęd. Automatyka pozwala na wygodne otwieranie i zmykanie skrzydła za pomocą nadajnika radiowego. Podczas zakupu bramy rozsądnie jest sprawdzić, czy sygnał napędu jest w odpowiedni sposób chroniony przed przechwyceniem. Takie zabezpieczenie minimalizuje ryzyko, że złodziej otworzy bramę i dostanie się do środka.

Pamiętajmy też, że łatwo dostępne sprzęgło napędu również pozwoli włamywaczowi w łatwy sposób przedostać się za bramę. Automatyka powinna więc być właściwie zabezpieczona przed niepowołanymi osobami.

Bramy garażowe chroniące przed złodziejami

W magazynach oraz zakładach produkcyjnych czy naprawczych często montowane są bramy segmentowe lub rolowane. Wyposażone w napęd zapewnią wygodne użytkowanie, a specjalne zabezpieczenia chronią przed groźnymi wypadkami czy uszkodzeniem pojazdów wykorzystywanych na terenie zakładu. Tego typu modele są nie tylko bezpieczne, ale też skutecznie mogą chronić przed włamaniami. Wysokiej jakości bramy segmentowe automatycznie ryglują się w prowadnicy, co uniemożliwia ich podważenie. Najrozsądniej jest wybrać mechaniczne zabezpieczenie tego typu, które zadziała także w razie awarii zasilania. W przypadku modeli rolowanych sam ciężar płaszcza bramy sprawia, że jej podważenie jest niemożliwe.

ZOBACZ:  Mamiko gościem drugiego odcinka „Kawy z gwiazdą”!

Oświetlenie terenu oraz monitoring

Aby zwiększyć bezpieczeństwo towarów i maszyn znajdujących się na terenie zakładu, warto też zainwestować w oświetlenie bramy wjazdowej oraz tych punktów, przez które złodziej może mieć łatwiejszy dostęp do hali. Rozsądnie jest też zamontować w tych miejscach kamery. Zdarza się, że już sam fakt działania monitoringu oraz oświetlenie terenu wokół budynków magazynowych czy produkcyjnych działa na włamywaczy zniechęcająco. Odpowiednio dobrane i rozmieszczone oświetlenie ponadto znacznie ułatwia zidentyfikowanie sprawcy włamania z kradzieżą.

Jeśli dodatkowo chcemy zwiększyć poziom bezpieczeństwa, warto zastanowić się nad zatrudnieniem ochroniarza. Jego obecność również może zadziałać jak straszak, a w połączeniu z dostępem do monitoringu znacznie zmniejsza ryzyko włamania z kradzieżą i pozwala na szybką interwencję.

System alarmowy w połączeniu z zabezpieczeniami mechanicznymi

Zabezpieczenia mechaniczne to nic innego, jak zamki, kraty i inne elementy utrudniające złodziejowi dostanie się na teren zakładu. Im są solidniejsze, tym więcej czasu włamywacz potrzebuje, aby je sforsować. W przypadku systemu alarmowego zabezpieczenia mechaniczne powinny stawiać opór tak długo, by dać czas na reakcję odpowiednim służbom.

Zabezpieczenia mechaniczne czy systemy alarmowe sprawdzają się w sytuacji, kiedy na teren zakładu próbują włamać się osoby z zewnątrz. Warto jednak pamiętać, że większości kradzieży dokonują pracownicy, którym trudno takie przestępstwo udowodnić. Właśnie dlatego inwestycja w monitoring jest dobrym rozwiązaniem. Instalacja kamer sprawia, że osoby zatrudnione dopuszczające się kradzieży w obawie przed konsekwencjami nierzadko rezygnują z wynoszenia towarów z magazynu czy hali produkcyjnej.

Jak uchronić się przed włamaniem?

Dobrym rozwiązaniem jest też ograniczenie dostępu do określonych części magazynu poprzez zastosowanie tylko jednego wejścia. W połączeniu z monitoringiem pozwala to jeszcze lepiej kontrolować osoby mające styczność z konkretnymi towarami.

(artykuł sponsorowany)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x