REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Benee łączy muzykę z neurobiologią w numerze „Bagels”

Benee Bagels
Fot. kadr z teledysku Benee - Bagels

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Nowozelandzka gwiazda alternatywnego popu, Benee, połączyła siły z lokalną organizacją charytatywną zajmującą się zdrowiem psychicznym Youthline i czołowymi neurobiologami. Jej najnowszy singiel „Bagels” ma na celu zmniejszenie uczucia niepokoju u słuchających.

Nowy singiel Benee „Bagels” wykorzystuje elementy muzyczne, które naukowcy z Auckland University of Technology (AUT) zidentyfikowali jako rozluźniające układ nerwowy. Przeprowadzone na nastolatkach i młodzieży testy neurologiczne wykazały, że słuchanie piosenki znacznie obniżyło poziom stanów lękowych.

To potwierdzone – krótkotrwały niepokój doświadczany w stresujących sytuacjach nie ma szans z „Bagels”. Utwór uspakaja także aktywność mózgu w płatach czołowych i ciemieniowych, czyli obszarach związanych z regulacją emocji i reakcją walki lub ucieczki.

Benee – Bagels:

Jako zwolenniczka wykorzystywania muzyki do radzenia sobie z wyzwaniami związanymi ze zdrowiem psychicznym, Benee była bardzo podekscytowana współpracą z producentem Joshem Fountainem i naukowcami z AUT. – Zawsze postrzegałam muzykę jako rodzaj terapii, ale fascynującym było dowiedzieć się, dlaczego niektóre dźwięki mają taki wpływ na nasz nastrój. „Bagels” miał zupełnie innym proces twórczy: każdy aspekt, od rytmu, naturalnego pejzażu dźwiękowego i harmonii, po subtelne przesłanie w tekście – „nie jesteś sam” – ma na celu pozbycie się uczucia niepokoju – mówi artystka.

Benee podkreśla: – Mam ogromny szacunek dla pracy Youthline, dlatego wspaniale było współpracować z nimi przy tym utworze, aby pokazać młodym ludziom, że można rozmawiać o zdrowiu psychicznym oraz zapewnić im inne narzędzie do wypróbowania, gdy zmagają się ze stresem. Wszyscy musimy znaleźć to, co nam pomaga. Jednym ze sposobów na odnalezienie spokoju jest pływanie na plaży i zjedzenie bajgla – nawiązuję do tego w piosence, i oczywiście w tytule „Bagels”.

Profesorowie nadzwyczajni AUT, Daniel Shepherd i Mangor Pedersen, stworzyli testy mające na celu zmierzenie wpływu muzyki na lęk. Korzystając z elektroencefalogramu (EEG) obrazującego aktywność mózgu, dowiedli, że piosenka „Bagels” była najskuteczniejsza w łagodzeniu niepokoju oraz relaksacji mózgu spośród wszystkich wykorzystanych w badaniu utworów.

Cały dochód z piosenki „Bagels” zostanie przekazany organizacji. Utworzona w 1970 roku Youthline działa na rzecz młodzieży w Nowej Zelandii. Organizacja bezpłatną infolinię, bezpośrednie doradztwo, mentoring oraz programy w szkołach i internetowych społecznościach.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx