Przejdź do treści

„Bękart” z Madsem Mikkelsenem duńskim kandydatem do Oscara!

Bękart Mads Mikkelsen
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Duńska Komisja Oscarowa potwierdziła, że prezentowany w Konkursie Głównym w Wenecji i doceniony przez krytyków „Bękart” Nikolaja Arcela, jest oficjalnym kandydatem Danii do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

„Bękart” to epicki dramat kostiumowy z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, w reżyserii cieszącego się międzynarodowym uznaniem Nikolaja Arcela. To kolejna współpraca wybitnego duńskiego aktora z reżyserem „Kochanka królowej” Nikolajem Arcelem. Autorami scenariusza „Bękarta” są Arcel i Anders Thomas Jensen („Jeźdźcy sprawiedliwości”). Film jest adaptacją duńskiego bestsellera z 2020 roku pt. „The Captain And Ann Barbara” (polskie wydanie w przygotowaniu).

Adaptacja Arcela to porywający dramat o podboju duńskich wrzosowisk. To film o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, dyscyplinie, miłości i stracie. To historia o dumnym i niepoddającym się przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie. Ta zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

„Moja współpraca z Nikolajem Arcelem w czasie realizacji „Kochanka królowej” była cudowna. Jestem więc bardzo podekscytowany, że mogłem ponownie z nim pracować” – oświadczył Mads Mikkelsen. „Miał sprecyzowaną wizję tego filmu, a Anders Thomas napisał świetny scenariusz. Jego brutalność i delikatność głęboko mnie poruszyła od pierwszych chwili” – dodał.

Arcel dodaje: „”Bękart” jest zapierającym dech w piersiach epickim widowiskiem, w którym obecny jest mrok, humor, niemoc, krew, pot i szaleństwo”.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx