„Będzie Głośno! vol. 4” – premiera kolejnej składanki Czwórki na dobry początek majówki

Będzie Głośno vol 4
Fot. mat. prasowy

W najbliższy piątek 29 kwietnia nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się kolejna składanka zawierająca utwory artystów zgłoszonych do konkursu Czwórki „Wydaj Płytę z Będzie Głośno!”. W dniu premiery krążka „Będzie Głośno! Vol. 4”o godz. 18.00 w Czwórce odbędzie się koncert zespołu Footprints on the moon, którego utwór „All Of The Time” znalazł się na płycie. W kolejnych dniach długiego majowego weekendu Czwórka zaplanowała rozmowy z artystami oraz retransmisje koncertów nagrodzonych wokalistów.

Składanka „Będzie Głośno! vol. 4” to wyselekcjonowany zbiór piosenek artystów, którzy zgłosili się do piątej edycji konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” w 2021 roku. – Jak co roku wybór dziesięciu utworów, które mają znaleźć się na płycie był bardzo trudny. Muzycy nadesłali naprawdę ciekawe, oryginalne piosenki, które wnikliwie przesłuchiwałem całymi tygodniami, jednak gdy w końcu wspólnie usiedliśmy do wyboru finałowej dziesiątki, jako jury byliśmy zaskakująco zgodni – mówi Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki, pomysłodawca i juror konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno!”.

W ubiegłym roku wśród zgłoszonych utworów dominowały te z gatunków muzyki elektronicznej i synth popowej. Swoje nagrania nadesłali także artyści grający rocka, vintage rock, hip-hop, funk, pop, metal, muzykę instrumentalną i klasyczną.

– Audycja „Będzie Głośno!” nie zamyka się na żadne gatunki muzyczne. Muzycy nagrywają teraz tak oryginalne kawałki, że często trudno przypisać im jeden nurt. Na składance „Będzie Głośno! vol. 4”każdy znajdzie coś dla siebie.Płytę otwiera Wrona, laureatka ostatniej edycji naszego konkursu, dalej mamy mocne uderzenie w postaci rockowego brzmienia, potem powrót do lat 80-tych, a pod koniec zespół grający w nurcie folkowo-bluesowym – podkreśla Damian Sikorski.

Będzie Głośno! vol. 4 – premiera

W dniu premiery składanki, o godzinie 18:00 w Czwórce odbędzie się koncert zespołu Footprints on the moon. Utwór zespołu „All Of The Time” znalazł się na płycie. O godz. 19.00 będzie można posłuchać wywiadu z zespołem. Następnego dnia, w „Sobotologii” gościem będzie Emil Szwajk, autor piosenki „Love song” (również dostępnej na najnowszym krążku). W niedzielę1 maja w „Tędy po Trendy” rozmowa z Rafem Skowrońskim, autorem piosenki „Miło Cię poznać”. Utwór również znalazł się na składance. Wieczorem po godz. 19:00 retransmisja koncertu Wrony, laureatki 5. edycji konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”.

ZOBACZ:  Pierwsza w historii oficjalna antologia The White Stripes w digitalu!

W poniedziałek 2 maja w „Stacji Kultura” wywiad z Wroną o przenikaniu się rożnych płaszczyzn twórczości, wykorzystaniu nowych technologii w muzyce, a także o prowadzeniu audycji w Czwórce. Na koniec muzycznej majówki z „Będzie Głośno!” we wtorek 3 maja w audycji „Numer Raz na fali” po godz. 22:00 wywiad z zespołem Tragarze oraz retransmisja ich koncertu.

„Będzie głośno! vol. 4” to dziesiąta płyta wydana w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki „Będzie Głośno!”. Oprócz niej, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazały się: Ms. Obsession „Manekin”, Marta Zalewska „Marta Zalewska”, Sara Kordowska „Wszystko i nic”, Myasta „Na dobrym kursie”, WRONA „Sen o smaku lukrecji”, płyta winylowa „The Best of Będzie Głośno!” oraz składanki: „Będzie Głośno!”, „Będzie Głośno! vol.2”, „Będzie Głośno! vol.3”.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x