Bayern przegrywa z PSG 2:3 w pierwszym meczu 1/4 Ligi Mistrzów

Bayern PSG 2:3
Kylian Mbappé, fot. BT Sport 3HD

OBSERWUJ NAS:

Bayern Monachium przegrał u siebie z Paris Saint-Germain F.C. 2:3. Był to pierwszy mecz ćwierćfinałowy obecnej edycji Ligi Mistrzów obu ekip. W spotkaniu z powodu kontuzji nie wystąpił Robert Lewandowski.

Bawarski klub nie zaczął dobrze tego meczu. Już w 3. minucie po nieudanej obronie Manuela Neuera strzału Kyliana Mbappé, francuski klub prowadził już 1:0. Bayern w kolejnych minutach szukał swoich okazji do wyrównania, jednak paryżanie dzielnie się bronili. W siódmej minucie Joshua Kimmich trafił z rzutu wolnego prosto w mur, po czym odbitą piłkę uderzył David Alaba, ale był to strzał “na wiwat”. Dwie minuty później świetną okazję do zdobycia bramki miał Thomas Müller. Niemiec z bliskiej odległości uderzył w sam środek bramki, co nie było żadnym problemem dla Navasa.

W 11. minucie PSG przeprowadziło groźną akcję. Po zagraniu Mbappé i strzale Draxlera piłka trafiła do siatki, ale ta bramka nie została uznana, ponieważ sędzia odgwizdał spalonego. Z każdą kolejną minutą rosła przewaga Bayernu, lecz Niemcy nie potrafili tego wykorzystać. W 28. minucie paryżanie przeprowadzili groźny kontratak, który zakończył się zdobyciem bramki przez Marquinhosa na 2:0. W tym momencie szanse na awans do kolejnej rudny podopiecznym Hansa-Dietera Flicka mocno się oddaliły. Dwie minuty później strzelec drugiej bramki musiał opuścić boisku z powodu urazu, a w jego miejsce pojawił się Ander Herrera. Flick również zareagował na przebieg spotkania i w 33. minucie, w miejsce Leona Goretzki, na boisku pojawił się Alphonso Davies.

Pressing Niemieckiej drużyny przyniósł skutek w 37. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Pavarda w pole karne Éric Maxim Choupo-Moting strzałem głową nie dał szans Navasowi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2 i statystyką 63 do 37 procent posiadania piłki dla Bayernu. Monachijczycy oddali w tej części spotkania 15 strzałów na bramkę (w tym 6 celnych) a PSG tylko 2 strzały (2 celne).

ZOBACZ:  Conor McGregor dodał do swojej kolekcji zabawek nowe cacko warte kilka milionów dolarów!

Bayern przegrywa z PSG 2:3

W drugiej połowie doszło do zmiany we francuskiej drużynie. W miejsce Abdou Diallo na boisku pojawił się Mitchel Bakker. Od początku tej części gry widać było zmianę w taktyce Bayernu na bardzo ofensywną. W 51. minucie to Francuzi mogli zdobyć kolejnego gola. Indywidualną akcję przeprowadził Kylian Mbappé, następnie dwukrotnie strzelał Neymar. Przy pierwszym strzale Brazylijczyka sytuację sam na sam wygrał Manuel Neuer, a następnie interweniował z samej linii bramkowej Davis. Ta sytuacja mogła przyprawić kibiców Bayernu o palpitację serca. W kolejnych minutach rosła przewaga ekipy Flicka. Keylor Navas raz po raz popisywał się świetnymi interwencjami. W końcu w 60. minucie Thomas Müller strzałem głową po dośrodkowaniu Kimmicha z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania.

Radość Niemców nie trwała zbyt długo. W 68. minucie Kylian Mbappé po kolejnej indywidualnej akcji zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Bayern przegrywa w tym momencie 2:3. Do końca meczu Bayern za wszelką cenę próbował wyrównać, lecz paryżanie cofnięci do głębokiej defensywy nie pozwolili na to. Bayern ostatecznie przegrał w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z PSG 2:3 i teraz czeka ich odrabianie strat na Parc des Princes w Paryżu. Z pewnością czeka nas niesamowite widowisko w rewanżu.

Bayern Monachium – PSG 2:3 (1:2)

Strzelcy bramek: Éric Maxim Choupo-Moting 37′, Thomas Müller 60′ – Kylian Mbappé 3′, 68′, Marquinhos 28′

instagram.com/championsleague / Bayern przegrywa z PSG 2:3