Przejdź do treści

Bayern Monachium 10 raz z rzędu mistrzem Niemiec! Lewandowski znów strzelił Borussi

Bayern Monachium 10

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 3:1 na własnym stadionie w sobotnim meczu Bundesligi i zapewnił sobie na 3 kolejki przed końcem mistrzowski tytuł.

Bayern po zwycięstwie z Borussią został mistrzem Niemiec po raz dziesiąty z rzędu! Taka sztuka nie udała się żadnemu klubowi z top 5 europejskich lig w ostatnich latach. Wynik spotkania w 15. minucie meczu otworzył Serge Gnabry. Reprezentant Niemiec idealnie przymierzył z linii pola karnego zaliczając fantastyczne trafienie. W 30. minucie Gnabry po raz drugi skierował piłkę do siatki, jednak sędzia w tej akcji dopatrzył się spalonego. W 34. minucie szereg błędów w defensywie popełnili piłkarze Borussi. Wykorzystał to Robert Lewandowski strzelając 33. bramkę w tym sezonie Bundesligi.

Bramkę kontaktową dla Borussia strzelił z rzutu karnego w 52. minucie Emre Can. To jednak wszystko na co było stać ekipę Marco Rose w tym meczu. W 83. minucie zwycięstwo przypieczętował Jamal Musiala. Bayern Monachium po raz 31 w swojej historii sięgnął po mistrzostwo Niemiec.

Bayern Monachium – Borussia Dortmund 3:1 (2:0)

Strzelcy bramek: Serge Gnabry 15′, Robert Lewandowski 34′, Jamal Musiala 83′ – Emre Can 52′ (k.)