Przejdź do treści

Bartłomiej Lipiński nowym przyjmującym Trefla Gdańsk

Bartłomiej Lipiński / fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Srebrny medalista Letniej Uniwersjady, przyjmujący Bartłomiej Lipiński w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy Trefla Gdańsk. 23-letni zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem, a nad morze przenosi się z Lubina, w którego szeregach zdobył w minionych rozgrywkach ponad 300 punktów.

Bartłomiej Lipiński mierzy 201 cm i w listopadzie skończy 24 lata. Pochodzi on z Makowa Mazowieckiego, a swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w KS Metro Warszawa, z którym sięgnął po m.in. brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Ze stołecznej drużyny przeniósł się do SMS-u Spała, a po zakończeniu nauki rozpoczął grę na parkietach PlusLigi. Pierwszym klubem Lipińskiego w najwyższej klasie rozgrywkowej był AZS Częstochowa, którego barw bronił w sezonie 2015/2016. Następne rozgrywki spędził w BBTS-ie Bielsko-Biała, skąd z kolei trafił do włoskiego Pallavolo Azzurra Alessano. Przed sezonem 2018/2019 wrócił do Polski i związał się z BKS-em Visłą Bydgoszcz, a w ubiegłych rozgrywkach reprezentował Cuprum Lubin. W Lubinie Lipiński był wiodącą postacią zespołu, w 24 spotkaniach zapisał na swoim koncie 305 punktów, notując przy tym średnio prawie 50% skuteczności w przyjęciu oraz ponad 47% w ataku.

– Bartek Lipiński ma za sobą już kilka sezonów w PlusLidze. Obserwowałem go od dłuższego czasu i widzę w nim duży potencjał. Sądzę, ze ten sezon może być dla niego przełomowy. Będzie dla nas ważnym zawodnikiem, jeśli chodzi o ofensywę – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Lipiński latem 2019 roku występował – podobnie jak rozgrywający Trefla Łukasz Kozub – w biało-czerwonych barwach podczas rozgrywek XXX. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Reprezentacja Polski sięgnęła po srebro tych zmagań. W kadrze grali również Bartosz Filipiak i Paweł Halaba, którzy w minionych rozgrywkach reprezentowali Trefla Gdańsk. Koledzy z Uniwersjady zdecydowanie polecali nowemu przyjmującemu wybór Gdańska jako miejsca na dalsze kontynuowanie kariery.

– Mam bardzo dobry kontakt z Bartkiem Filipiakiem, z którym dużo rozmawiałem podczas sezonu. Mówił mi, jak dobrze mu się pracuje, gra i żyje w Trójmieście. To on namawiał mnie, żebym wybrał Trefl. Poza tym po rozmowach z trenerem Winiarskim, wizji, jaką ma na stworzenie zespołu, poznaniu planu pracy, jestem pewien, że nie ma lepszego miejsca do gry niż Gdańsk. Decyzja była więc prosta i oczywista – mówi Bartłomiej Lipiński. – Ponadto gram na tej samej pozycji, na której grał Trener Winiarski, więc myślę, że otrzymam dużo wskazówek i rad podczas tego sezonu. Widzę również, jaki postęp zrobili moi koledzy z Uniwersjady i jakie wyniki miał zespół w zeszłym sezonie. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i liczę na takie same efekty. Gdańsk to piękne miasto, miałem okazję już bywać w Trójmieście, ale nigdy nie byłem dłużej niż kilka dni. Liczę, że spodoba mi się na tyle, że będę chciał zostać tutaj na trochę dłużej – dodaje przyjmujący.

https://www.instagram.com/p/CBQuSFrFKCZ/?utm_source=ig_web_copy_link
fot. @bartus6 Instagram

Przyjmujący związał się z klubem rocznym kontraktem.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google