Przejdź do treści

Baltic Challenge Cup 2022. Hokejowa reprezentacja Polski wygrywa w inauguracyjnym meczu

Baltic Challenge Cup 2022

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

10 listopada, w czwartek, w litewskim Kownie rozpoczął się turniej o Puchar Bałtycki. W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwoni pokonali gospodarzy 4:2. W piątek rywalem reprezentacji Polski będzie Łotwa B. Mecz rozpocznie się o godz. 14:30 i będzie transmitowany na kanale Polski Hokej w serwisie YouTube.com.

Na lodowisku w Kownie podopieczni Roberta Kalabera dominowali w pierwszej tercji. Nasza drużyna objęła prowadzenie już w 7. minucie. Alan Łyszczarczyk precyzyjnie przymierzył i po chwili litewski bramkarz wyciągał krążek z bramki. W 8. minucie wynik podwyższył Filip Starzyński, który otrzymał wcześniej bardzo dobre podanie od kapitana Macieja Urbanowicza. Druga tercja także dobrze rozpoczęła się dla naszego zespołu, Bartłomiej Jeziorski wykorzystał to, że miał sporo swobody pod bramką rywali. Druga tercja należała jednak do Litwinów, którzy wygrali tę odsłonę 2:1. W ostatnich sekundach przy stanie 3:2 dla Polaków miejscowi wycofali bramkarza i Paweł Zygmunt skierował krążek do pustej bramki.

Dziś, czyli w Narodowe Święto Niepodległości, rywalem Polaków będzie Łotwa B, która w czwartek przegrała z Estonią 1:2. W sobotę na zakończenie zmagań w Baltic Challenge Cup nasza drużyna zmierzy się z Estonią.

Turniej w Kownie jest jednym z pierwszych etapów przygotowań drużyny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Dywizji 1A, które w dniach 29 kwietnia – 5 maja odbędą się w angielskim Nottingham.

Wszystkie mecze turnieju Baltic Challenge Cup są bezpłatnie transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Turniej Baltic Challenge Cup, Kowno, Litwa

Litwa – Polska 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Grinius 27, Kaleinikovas 38 – Łyszczarczyk 7, Starzyński 8, Jeziorski 22, Zygmunt 60

Polska: Miarka – Jaśkiewicz, Kamienieu; Łyszczarczyk, Tyczyński, Zygmunt – Górny, Naróg; Urbanowicz, Starzyński, Jeziorski – Bizacki, Paszek; Sołtys, Krzemień, Paś – Biłas, Michałowski; Maciaś, Słowakiewicz, Gościński. Trener: Kalaber