Baalzagoth prezentuje klip do singla „Aborted” z debiutanckiej płyty

Baalzagoth Aborted
Fot. kadr z klipu Baalzagoth - Aborted

Baalzagoth zaprezentował klip do pierwszego utworu promującego debiutancki album. Płyta „Morbid Persecutions” zespołu Baalzagoth zostanie wydana w kwietniu 2022 roku nakładem polskiej wytwórni Mara Production.

Za proces rejestracji, miksu oraz masteringu odpowiada Filip „Heinrich” Hałucha z Heinrich House Studio, który w przeszłości współpracował z takimi zespołami jak Azarath, Behemoth, Deus Mortem i Hate. Autorem okładki jest wenezuelski artysta Jesus Lhysta „Rotted Artist” (Codex Nero, Hegony).

Baalzagoth to zespół międzypokoleniowy, który ma swój początek w 2019. W zamyśle zespół miał podążać w kierunku oldschool death metalu, jednak materiał zarejestrowany na pierwszą płytę ucieleśnia się w przestrzeniach death, black i doom metalu. Tematem utworów jest przemoc, śmierć, egzystencjalizm, antyreligia. Muzycy określają tę mieszankę jako „czarny śmierć metal”. Wpływ na to mają zróżnicowane inspiracje, a także rozpiętość wiekowa każdego z członków. Najmłodszy z nich, perkusista, ma obecnie 13 lat, a lider grupy 46 lat. Baalzagoth wykorzystał czas pandemiczny aby w okresie styczeń – kwiecień 2021 w renomowanym Heinrich House Studio zarejestrować materiał na swój debiut.

Baalzagoth – Aborted

Baalzagoth – Morbid Persecutions. Tracklista albumu:

  1. Desolation
  2. Unholy War
  3. Aborted
  4. Suffering
  5. Revenge
  6. Reapers of Minds
  7. Pagans’ Hell
  8. Eternal Oblivion
  9. In Nomine…
ZOBACZ:  Sonia Maselik prezentuje cover utworu, który kilka lat temu nucił cały świat!

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx