Asgaard ujawnia fragment tytułowego utworu z płyty „What If…”

Asgaard What If
Fot. mat. prasowy

Po 10 latach przerwy w pierwszym kwartale 2022 roku roku polski zespół Asgaard wyda długo oczekiwany nowy album. Jego tytuł to „What if…”. Do odsłuchu udostępniono fragment czwartego utworu „Horizon Upside Down”.

„What If…” to najnowszy, siódmy autorski album Asgaard, będący następcą świetnie przyjętej płyty „Stairs To Nowhere” z 2012 roku. Tym razem zespół prezentuje się w zupełnie odświeżonej formule. Po raz pierwszy nawiązują znacznie bardziej do stylistyki muzyki rockowej, aniżeli metalowej. „What If…” to pierwszy album Asgaard, na którym struktury utworów poukładane zostały w bardziej klasyczny sposób. Zawiera przepiękne melodie, ale i duże, epickie refreny. Po raz pierwszy również dwa spośród ośmiu utworów zaśpiewane zostały w języku ojczystym.

Dodatkowo w konstrukcje nowych piosenek wplecione zostały elementy z szeroko pojmowanego gatunku electronica. Nową płytę nadal cechują charakterystyczne dla zespołu romantyzm i nostalgia, ambasadorami których od lat są takie zespoły jak Katatonia, Amorphis, Moonspell, Opeth czy Anathema. „What If…” to tryumfalny powrót krajowej rockowo-metalowej awangardy.

Płyta „What If…” zespołu Asgaard zostanie wydana:

  • 18.02.2022 w wersji cyfrowej za pośrednictwem Wormholedeath/The Orchard Inc./Sony Music Entertainment
  • 04.03.2022 w wersji fizycznej nakładem wytwórni Szataniec

Co tydzień, w każdy następny wtorek w sieci zespół udostępni fragment kolejnego utworu. Będzie to miało miejsce na Youtube’owym kanale wytwórni WormHoleDeath.

Asgaard – What If. Fragment utworu:

Asgaard – What If
ZOBACZ:  Ifi Ude powraca z nowym singlem!

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx