Antytila gościem specjalnym na koncercie Eda Sheerana!

Antytila gościem specjalnym Sheerana
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W piątek na PGE Narodowym w Warszawie do Eda Sheerana na scenie dołączył zespół Antytila. Grupa wykonała wspólnie z Sheeranem utwór „2step”, do którego słowa w jęz. ukraińskim zostały dograne podczas służby wojskowej członków zespołu w trakcie wojny w Ukrainie.

Antytila powstała w 2008 roku w Kijowie. Tworząc w nurcie pop rock przemycają do swoich utworów i teledysków wieloznaczność, która obfituje w liczne metafory. Przeszli długą drogę, od grania w małych pubach, po trasy stadionowe w Ukrainie. To tam zdobywali szczyty list przebojów największych stacji radiowych. Wydali 7 albumów, wyprodukowali 30 teledysków. Ostatnia płyta zespołu „MLNL” miała swoją premierę 25 lutego 2022 roku, dzień po inwazji Rosji na Ukrainę. Zamiast kontynuować press tour, Antytila zaprezentowała album szerokiej publiczności z miejsca stacjonowania ich batalionu, gdzie wchodzili w skład ochotników obrony terytorialnej miasta Kijowa.

Ed Sheeran, Imagine Dragons, YUNGBLUD, Griff i Girl In Red na scenie MTV EMA 2021!

Ed Sheeran, wspólnie z raperem Lil Baby, przygotował remiks utworu „2step” pochodzącego z albumu „=”. Powstał do niego teledysk wyprodukowany w Kijowie, jeszcze przed inwazją Rosji na Ukrainę. 2 maja do tej samej piosenki ukazał się drugi teledysk. Tym razem we współpracy piosenkarza z Antytilą, która nagrała swoje partie w rodzimym języku.

Zespół zyskał międzynarodowy rozgłos dzięki wspólnemu mini koncertowi z Bono i The Edge (U2) w kijowskim metrze. Antytila powróci do muzycznej działalności. W przyszłym tygodniu zespół pojawi się w Warszawie, aby ogłosić swoje międzynarodowe plany koncertowe.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx