Przejdź do treści

Anna Seniuk i Marian Opania: ikony aktorstwa w komedii „Horror Story”

Anna Seniuk horror story
Anna Seniuk, fot. kadr z filmu "Horror story"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Horror Story” to pełnometrażowy debiut reżyserki Adriana Apanela, który miał premierę podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wtedy publiczność w kuluarach okrzyknęła produkcję najbardziej zabawną polską komedią od lat i obsypała gromkimi brawami. O potencjale filmu może mówić fakt, że reżyserowi udało się zaprosić do udziału dwójkę wybitnych polskich aktorów. Takich, którzy niezwykle rzadko pojawiają się na ekranach kin. Co Annę Seniuk i Mariana Opanię zaintrygowało w scenariuszu Apanela?

W filmie „Horror Story” Anna Seniuk gra ekscentryczną babcię Aurelię, właścicielkę klimatycznej willi, do której trafia Tomek (Jakub Zając). Z kolei Marian Opania bywa tam gościem, który, jak na Złotą Rączkę przystało, godzi drobne naprawy z produkcją wysokoprocentowych trunków. Reżyser zapytany, jak udało mu się namówić tak świetnych aktorów do udziału w jego pełnometrażowym debiucie przyznaje, że było mu o tyle łatwiej, że zarówno Seniuk jak i Opania zagrali w jego krótkim filmie „Stancja”.

„Wtedy przekonałem ich scenariuszem i swoim entuzjazmem. Za drugim razem było podobnie. Ponieważ pierwsza współpraca była udana myślę, że to też wpłynęło na ich decyzję” – mówi. Reżyser wspomina współpracę z tymi wybitnymi aktorami jako nadzwyczajne doświadczenie. „Zarówno Pani Seniuk jak i Pan Opania to niesamowici aktorzy. Są utalentowani, pracowici, przygotowani i po prostu życzliwi. Jestem bardzo szczęśliwy, że zgodzili się pracować ze mną przy tym filmie” – wyznał Apanel.

„Horror Story” to przewrotna komedia o wchodzeniu w dorosłość. Pełna ekscentrycznych postaci, które wprowadzają w życie głównego bohatera chaotyczną mieszankę horroru i komedii, burząc jego dotychczasowy świat. Na ekranie zobaczymy m.in.: Jakuba Zająca („Zenek”), Michalinę Olszańską („Córki dancingu”, „Dewajtis”), Paulinę Gałązkę („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”), Martę Stalmierską („Johnny”), Konrada Eleryka („Furioza”), a także Annę Seniuk i Mariana Opanię.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx