Anna Dereszowska i Cezary Pazura na planie serialu „Tajemnica zawodowa”

Cezary Pazura i Anna Dereszowska na planie serialu "Tajemnica zawodowa", fot. Gałązka/AKPA

OBSERWUJ NAS:

Już 17 lutego o godzinie 21.30 na antenie TVN rozpocznie się emisja 10-odcinkowego serialu „Tajemnica zawodowa” w reżyserii Marka Lechkiego. W jednej z głównych ról zobaczymy Cezarego Pazurę.

Cezary Pazura, którego wizytówką były zawsze postaci komediowe i role policyjnych twardzieli, tym razem został obsadzony w roli lekarza. Andrzej Żurawski to znany i ceniony chirurg. Jednak jego życie prywatne nie jest aż tak kryształowe. Serial rozpoczyna się w momencie, gdy żona Żurawskiego, Julia (Magdalena Różczka) dowiaduje się, że mąż ją zdradza z koleżanką z pracy, panią anestezjolog (Anna Dereszowska). W tym samym czasie Żurawski zostaje napadnięty i trafia na OIOM.

Tajemnica zawodowa. Serial TVN

„Wychodząc ze szpitala po operacji, Andrzej zostaje zaatakowany przez nożownika. Właśnie dzwonił do żony, aby ją poinformować, że spóźni się na uroczystość z okazji 20 rocznicy ich ślubu. W tym samym czasie żona dowiaduje się od prywatnego detektywa o jego kochance. Akcja zaczyna się od prawdziwego trzęsienia ziemi, a potem napięcie jeszcze eskaluje. Krok po kroku dowiadujemy się, co było powodem zamachu na życie chirurga, jaka tajemnica się za tym kryje. Wcześniej oskarżono go o błąd w sztuce lekarskiej, który spowodował śmierć jednej z pacjentek, co okazało się jednak nieprawdą” – mówi o swoim bohaterze Cezary Pazura.

Cezary Pazura na planie serialu „Tajemnica zawodowa”, fot. Gałązka/AKPA

„Po raz pierwszy otrzymałem propozycję zagrania tak niejednoznacznego charakteru. Do tej pory grywałem raczej facetów, na widok których się sympatycznie uśmiecha. Żurawskiego nie wszyscy polubią. Choć to świetny chirurg, to w życiu prywatnym święty nie jest. Mnie się podobają takie niejednoznaczne charaktery. W życiu też nic nie jest czarne albo białe, jest mnóstwo odcieni szarości” – dodaje aktor, który w drugim odcinku serialu miał wiele scen leżących.

„W roli pacjenta czułem się wygodnie – takie role lubię. Leży sobie człowiek cały dzień i udaje, że śpi, podczas gdy koledzy wokół się męczą” – przyznaje z uśmiechem.

Anna Dereszowska i Cezary Pazura na planie serialu „Tajemnica zawodowa”, fot. Gałązka/AKPA
ZOBACZ:  Zobacz zwiastun "Jeziora Dzikich Gęsi" - film zdobywcy Złotego Niedźwiedzia
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x