REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Anitta opowiada miłosną historię z faweli

Anitta
Anitta, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Światowa gwiazda muzyki Anitta prezentuje trzy nowe utwory w kolekcji „Funk Generation: A Favela Love Story”.

Wydawnictwo jest następcą świetnie przyjętego singla „Funk Rave”, który ma już 25 mln streamów na Spotify oraz 15 mln wyświetleń klipu na YouTube. Utwór przyjął się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony fanów, jak i dziennikarzy – recenzenci „Variety” czy „The Rolling Stone” zgodnie podkreślali radosny charakter piosenki.

W paczce „Funk Generation: A Favela Love Story” znalazły się także premierowe utwory „Casi Casi” oraz „Used To Be”. Do obu powstały teledyski, które razem opowiadają trzyczęściową historię. Klip do „Casi Casi” w reżyserii Ricardo Souzy można zobaczyć tutaj:

Anitta opowiada: – W tym projekcie zagłębiam się w carioca funk. Wychowałam się na tych rytmach, to część kultury, w której się urodziłam. W wizualach chciałam przekazać jak najwięcej obrazków, które pamiętam osobiście z faweli. Dlatego, poza międzynarodowymi producentami, bardzo chciałam, by do pracy nad materiałem zaangażować Brazylijczyków. Ich wkład okazał się nieoceniony! Klipy można oglądać pojedynczo, ale razem tworzą trylogię – obejrzyj je wszystkie, by zrozumieć cały przekaz. Są piękne, zabawne i pełne kolorów.

Zobacz wideo do „Funk Rave” tutaj. Klip do „Used To Be” będzie miał swoją premierę 24 sierpnia.

„Funk Generation: A Favela Love Story” to przedsmak nadchodzącego pełnowymiarowego albumu Anitty.

W Brazylii zdobyła rozgłos 6 lat temu. Od tego czasu nominowana do Grammy światowa gwiazda Anitta przewodzi pokoleniu nowych gwiazdy muzyki latynoamerykańskiej. Jej singiel „Envolver” z 2022 roku zanotował historyczny debiut dla artystki solowej z Brazylii, dotarł też na szczyt iTunes w 19 krajach. W kwietniu 2022 Anitta wydała album „Versions of Me” – 15 utworów nagranych po hiszpańsku, angielsku i portugalsku. Do dziś za sprawą tego albumu gwiazda jest rekordzistką, jeśli chodzi o największą liczbę streamów w ciągu tygodnia premierowego w Spotify. Wydawnictwo przekroczyło już miliard streamów w Spotify.

Latem 2022 roku Anitta wygrała MTV Music Video Award w kategorii Best Latin za „Envolver”, co zapewniło jej drugi Światowy Rekord Guinessa – tym razem dla pierwszej solowej artystki z Brazylii, która wygrała MTV VMA w kobiecej kategorii Best Latin. Widzom w pamięć zapadł także widowiskowy występ gwiazdy z gali VMA.

W 2019 Anitta wygrała statuetkę Latin AMA dla najlepszej artystki. Od 2014 roku gwiazda rokrocznie przez pięć lat wygrywała MTV Europe Music Award w kategorii Najlepszy artysta z Brazylii.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx