Andrzej Piaseczny rozgrzewa jesień. Już dziś premiera teledysku do filmu „Święta inaczej”!

Andrzej Piaseczny Święta inaczej
Andrzej Piaseczny, fot. kadr z klipu "Wesołych Świąt"

Za kilka dni, 25 listopada do kin wchodzą „Święta inaczej”, nowa komedia Patricka Yoki („Rodzinka.pl”, „Listy do M. 4”). Twórcy filmu przygotowali dla widzów niespodziankę – właśnie dziś do sieci trafił premierowy teledysk do piosenki „Wesołych Świąt” w wykonaniu Andrzeja Piasecznego.

Już za niespełna dwa tygodnie widzowie będą mieli okazję spędzić wyjątkowe chwile podczas oglądania „Świąt inaczej”, nowej komedii z Darią Widawską, Wiktorią Gąsiewską i Adamem Zdrójkowskim w rolach głównych. Dziś prezentujemy pierwszą z trzech piosenek, które usłyszymy w filmie. To utwór „Wesołych Świąt w wykonaniu Andrzeja Piasecznego.

Autorem muzyki i słów jest Maciej Zieliński, twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, a także, jako autor piosenek i aranżacji dla gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zieliński ma na koncie muzykę do takich filmów jak, „Nigdy w życiu” „Sługi wojny” „Wkręceni 2”, czy serialu „Kryminalni”.

Piosenka Andrzeja Piasecznego „Wesołych Świąt” jest jedną z trzech oficjalnych piosenek do tej produkcji. Pozostałe dwie to „Zamówię płatki śniegu”, również wykonywana przez Andrzeja Piasecznego. Tu autorem tekstu jest reżyser filmu, Patrick Yoka, a muzyki – Maciej Zieliński. Trzeci utwór to ballada „Święta, nie Święta” w wykonaniu Sławka Uniatowskiego i Klaudii Szafrańskiej (autorem tekstu i muzyki jest Maciej Zieliński).

Andrzej Piaseczny – Wesołych Świąt:

– W trakcie realizacji teledysku kluczowy był tytuł. Udało nam się zrealizować pomysł, który rzadko jest stosowany przy produkcji klipów. Skorzystaliśmy z trzech piosenek. Tworzą one pewną opowieść i stają się jego ilustracją. Dzięki temu muzyka jest zintegrowana z fabułą „Świąt inaczej” (…) – mówi Michał Turnau, reprezentujący Macieja Zielińskiego.

– Pracę nad kompozycjami rozpoczyna się od rozmowy z reżyserem. To on informuje o czym jest fabuła, bo bez tego utwory nie mogłyby powstać. Koncepcja piosenek musi być spójna z filmem. Dla Macieja kluczowe jest, by poznał filmową wizję reżysera, zanim przystąpi do tworzenia kompozycji. Musi przetłumaczyć ją na muzykę. A z Patrickiem Yoką pracuje się świetnie. On wie, czego chce, a to bardzo pomaga. Wierzymy, że efekt tej pracy przypadnie widzom filmu do gustu – dodał Turnau.

ZOBACZ:  Matt Dusk prezentuje teledysk do utworu "Summer Wind"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx