Przejdź do treści

Andrzej Pągowski stworzył plakat artystyczny „Magnezji”. Film wkrótce w kinach

Fot. Anna Włoch

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Andrzej Pągowski, jeden z najpopularniejszych polskich plakacistów, autor wielu kultowych i nagradzanych na całym świecie grafik, stworzył plakat artystyczny do filmu „Magnezja”. Artysta nie tylko wykonał szereg wizualnych ilustracji do filmu, ale także sam w nim zagrał, zaliczając swój aktorski debiut na dużym ekranie!

Najnowsze kinowe dzieło Maćka Bochniaka, reżysera przeboju „Disco polo”, to oryginalny, barwny i przesiąknięty szalonym humorem dramat gangsterski, który ukazuje okres XX-lecia międzywojennego w zupełnie nowej, świeżej perspektywie. Nie zabraknie strzelanin, zwrotów akcji i spektakularnych metamorfoz aktorskich. Czym jeszcze zaskoczy „Magnezja”? Odpowiedź wkrótce w kinach.

Magnezja – plakat artystyczny

„Magnezja” jako jedyny polski film znalazła się w Konkursie Głównym 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. To projekt, który zgromadził imponujący zestaw artystów po obu stronach kamery. Scenariusz filmu powstał w wyniku współpracy Maćka Bochniaka i Mateusza Kościukiewicza. Autorem zdjęć do filmu jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiada Marek Warszewski, laureat nagród m.in. za „Najlepszego” i „Miasto 44”. Autorką kostiumów jest wielokrotnie nagradzana Orłem i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Dorota Roqueplo, której prace można podziwiać m.in. w „Mieście 44” czy „Hiszpance”.

Niezwykła charakteryzacja jest dziełem Waldemara Pokromskiego, który pracował przy polskich i międzynarodowych produkcjach takich jak „Katyń”, „Biała wstążka”, „Pachnidło” czy „Zimna wojna” oraz Agnieszki Hodowanej odpowiedzialnej za charakteryzację m.in. w „Człowieku z magicznym pudełkiem”, „Demonie” i „Miłości”. Montażystą filmu będzie jest współpracownik Małgorzaty Szumowskiej, Jacek Drosio, zaś muzykę skomponował laureat Oscara za „Marzyciela” Jan A.P. Kaczmarek.

Magnezja – teaser filmu:

Magnezja – teaser
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx