Anatolij Karpow, słynny arcymistrz szachowy z wizytą w Warszawie

Anatolij Karpow w Warszawie
Anatolij Karpow / fot. Daniel Zadrożny, Realnews.pl

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Słynny rosyjski arcymistrz szachowy Anatolij Karpow, spotkał się dziś z dziennikarzami w warszawskim hotelu Mercure Warszawa Centrum.

Anatolij Karpow w Warszawie! Rosyjski mistrz świata z lat 1975-1985 oraz mistrz Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w latach 1993-1999, przyjechał do Warszawy na specjalne zaproszenie Michała Kanarkiewicza, polskiego szachisty oraz propagatora gry w szachy i autora książek na ten temat.

69-letni Anatolij Karpow był także gościem specjalnym Festiwalu Szachowego w Ustroniu, który rozpoczął się 14 sierpnia i zakończył się wczoraj. Karpow w przeszłości pięciokrotnie rywalizował w meczu o mistrzostwo świata z inną legendą szachów – Garrim Kasparowem. Nie wygrał jednak z nim żadnego meczu (1 remis, 1 mecz nierozstrzygnięty, 3 porażki).

Anatolij Karpow urodził się na Uralu i swoją przygodę z szachami rozpoczął bardzo wcześnie – już jako czterolatek. Sekrety poznał dzięki ojcu, który bardzo często zapraszał do gry swoich znajomych. A że chłopiec był chorowity i większość swojego czasu spędzał w domu, miał doskonałą okazję, by obserwować rozgrywki swojego ojca. Dzięki temu nauczył się szachów od podszewki.

Szachy to gra, która łączy przyjemne z pożytecznym – z jednej strony rozluźnia i daje rozrywkę, z drugiej rozwija ludzki umysł. Wymaga ciągłego analizowania oraz opracowywania przemyślanych strategii – kompetencji, które bardzo przydają się w życiu i biznesie.

Arcymistrz szachowy w Warszawie

Królewska gra jest znana na całym świecie, a miłość do szachownicy przechodzi z pokolenia na pokolenie. Staje się też coraz bardziej popularna w Polsce. Jest to zasługa m.in. propagatorów i pasjonatów szachów, takich jak np. Michał Kanarkiewicz, instruktor szachowy, autor książek o szachach i biznesowy trener strategicznego myślenia. To właśnie on zaprosił Anatolija Karpowa do Warszawy. Zaproszenie zostało przyjęte, stając się symbolem połączonych pokoleń, a także nadzieją, że korzyści ze zgłębiania tej królewskiej gry staną się udziałem rzeszy młodych ludzi również w kraju nad Wisłą. Szachy kształtują wytrwałość, uczą cierpliwości, pokory i determinacji. Są to cechy, które na pewno przydają się w kształtowaniu współczesnego świata.

Wizyta Anatolija Karpowa w Warszawie była możliwa dzięki wsparciu partnera wydarzenia BNP Paribas Bank Polska, a także zaangażowaniu Łukasza Turleja, wiceprezydenta FIDE i Andrzeja Matusiaka, prezesa Śląskiego Związku Szachowego, którzy zorganizowali przyjazd Karpowa do Polski.

instagram.com/anatoly_karpov_official

Anatolij Karpow w Warszawie. Zobacz zdjęcia:

Anatolij Karpow w Warszawie
Fot. Daniel Zadrożny/Realnews.pl
Anatolij Karpow w Warszawie
Fot. Daniel Zadrożny/Realnews.pl
Anatolij Karpow w Warszawie
Fot. Daniel Zadrożny/Realnews.pl
Anatolij Karpow w Warszawie
Fot. Daniel Zadrożny/Realnews.pl
Anatolij Karpow w Warszawie
Fot. Daniel Zadrożny/Realnews.pl
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx