Przejdź do treści

Album „Taxi Instrumental” tria Łona x Konieczny x Krupa już dostępny!

Taxi Instrumental Łona
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Do klientów preorderowych, sklepów oraz na platformy streamingowe trafiła wersja instrumentalna nagradzanego albumu „Taxi”. Konieczny i Krupa stworzyli wyjątkowe, bardzo zróżnicowane utwory z pogranicza jazzu, hip-hopu i elektroniki, które nie tylko współgrają z tekstami Łony, ale też znakomicie funkcjonują samodzielnie.

Muzyka na „Taxi Instrumental” to misterna konstrukcja, na którą składają się nagrania wielu instrumentów akustycznych, syntezatorów, a nawet field recording. Album jest pełny kontrastów. Mocny groove bębnów i partii basowych przywodzący na myśl twórczość artystów z Detroit łączy się z lirycznymi partiami saksofonów i wokali z najważniejszymi wpływami jazzu oraz muzyki soul.


Premierę albumu promuje teledysk do utworu „Pan Darek” – tytułową główną rolę zagrał w nim Kacper Krupa, który razem z Andrzejem Koniecznym odpowiada za reżyserię, zdjęcia i scenariusz klipu. Artyści zapraszają do wspólnego przejazdu po przedmieściach Poznania. Miasta niezwykle ważnego dla albumu, bo to tutaj, przy okazji projektu społeczno-artystycznego Off Opera i przy udziale jego organizatorki Zuzanny Głowackiej, zainicjowano prace nad albumem.


Instrumentalną wersje albumu promowały dwa single: „Godzina wilka” czyli niezwykle klimatyczny, wręcz mroczny teledysk autorstwa Andrzeja i Kacpra, w rolach głównych również zobaczymy tę dwójkę uzdolnionych artystów, jak się okazuje nie tylko muzycznie. Czy w niecodzienny sposób, bo… za pomocą lyric video, by słuchacz na nowo mógł zinterpretować wymowę całej piosenki „Kiedyś to było”.

Łona x Konieczny x Krupa – Kiedyś to było


Dodatkowo Andrzej i Kacper rozłożyli na czynniki pierwsze i opowiedzieli krok po kroku, jak powstały wyjątkowe produkcje do „Kiedyś to było” oraz hitowego singla „Kocyk”.

Album wydano na CD, LP i wyjątkowej, ściśle limitowanej edycji winylowej, z płytą w kolorze marble smoke na ciężkiej (180g) płycie 12” w opakowaniu gatefold.

W sprzedaży dostępna również jest wyjątkowa wersja albumu „Taxi: Box Deluxe”, na który składają się: wersja regularna CD Taxi, wersja instrumentalna CD Taxi, a także unikalna książeczka „Co by tu powiedzieć, żeby nie skłamać”, zredagowany przez Łonę obszerny wybór fragmentów z rozmów prowadzonych przez Zuzannę Głowacką z taksówkarzami, które posłużyły za inspirację do powstania tekstów na płytę. Pozwala to zajrzeć w głąb procesu twórczego i rzucić trochę światła na kulisy powstawania tego niecodziennego albumu.

W zestawie znajdują się także wyjątkowe naklejki, za które odpowiadają zaproszeni przez trio twórcy: Grzegorz Myćka, Fruit of the Lump i Konrad Wullert. Całość zamknięta jest w szykownym kartonowym pudełku, za stronę graficzną wydawnictwa odpowiadają Jakuba Haremza i Marianna Czwojdrak.

Wraz z wydawnictwami muzycznymi pojawia się także wyjątkowy merch, w całości zaprojektowany przez Grzegorza Myćkę, laureata międzynarodowych i krajowych konkursów z zakresu plakatu, ilustracji i filmu animowanego. Twórca odpowiada nie tylko za projekty graficzne, ale też za ręcznie robione – tradycyjne i trwały sitodruku na odzieży, co czyni każdy jej egzemplarz wyjątkowym.

Album „Taxi” został wydany nakładem Def Jam Recordings Poland jesienią 2023 roku, zgarniając nagrodę PL Music Video Awards za najlepszy teledysk roku w kategorii hip-hop, trzy nagrody Fryderyk (album roku hip-hop, projekt artystyczny roku, teledysk roku) oraz dwie nagrody Popkiller (album roku, raper roku). Album znalazł się na listach podsumowań „najlepszych albumów roku 2023”, największych polskich mediów i dziennikarzy (Tygodnik Polityka, Gazeta Wyborcza, Newonce, Dawid Podsiadło, Tuba.FM, Onet.pl, Interia Muzyka, Czwórka Polskie Radio).

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx