REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Album Megadeth „Countdown To Extinction” dostępny w Dolby Atmos

Megadeth Countdown To Extinction
Megadeth, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Legendy thrash metalu, Megadeth – Dave Mustaine, Kiko Loureiro, James LoMenzo i Dirk Verbeuren – prezentują podwójnie zremasterowaną wersję multiplatynowego klasyka „Countdown To Extinction”.

Jakość Dolby Atmos pozwala fanom w pełni zanurzyć się w brzmieniu Megadeth. Zamiast oryginalnego analogowego miksu stereo z 1992 roku, możemy usłyszeć „Countdown To Extinction” w wysokiej rozdzielczości stereo 96 kHz/24 bit. Obie wersje są już dostępne na platformach cyfrowych.

Wydany w 1992 roku album „Countdown To Extinction” zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard 200. Otrzymał również nominację do nagrody Grammy. Płyta stanowi ważny punkt w karierze zespołu, zarówno pod względem pisania tekstów, jak i od strony technicznej.

Utwory takie jak „Symphony of Destruction”, „Sweating Bullets” czy „Skin O’ My Teeth” pomogły im utorować drogę do mainstreamu. W 1993 roku grupa otrzymała nagrodę The Doris Day Music Award podczas gali The Humane Society’s Genesis Awards za tytułowy utwór o walce na rzecz praw zwierząt. Wśród laureatów tego wyróżnienia są także Paul McCartney, Peter Gabriel i Crosby & Nash.

Megadeth „Countdown To Extinction” – tracklista:

 1. Skin O’ My Teeth
 2. Symphony Of Destruction
 3. Architecture Of Aggression
 4. Foreclosure Of A Dream
 5. Sweating Bullets
 6. This Was My Life
 7. Countdown To Extinction
 8. High Speed Dirt
 9. Psychotron
 10. Captive Honour
 11. Ashes In Your Mouth

W zeszłym roku Megadeth wydał długo wyczekiwany szesnasty album studyjny „The Sick, The Dying… And The Dead!”. Już w pierwszym tygodniu sprzedaży zespół zajął 3. miejsce na liście Billboard 200 – to ich ósmy album w pierwszej dziesiątce. Płyta uplasowała się na 1. miejscu na listach Top Albums, Top Current Albums, Top Rock & Alternative Albums, Top Rock Albums i Top Hard Rock Albums oraz na 2. miejscu w wykresie sprzedaży albumów winylowych.

Megadeth zdominował również listy przebojów na całym świecie, osiągając najwyższe w historii zespołu pozycje w większości krajów, w tym 1. miejsce w Finlandii, 2. miejsce w Polsce, Australii, Szwajcarii i Szkocji oraz 3. miejsce w Wielkiej Brytanii. Niedługo później grupa otrzymała trzynastą w karierze nominację do Grammy w kategorii Najlepszy metalowy występ za piosenkę „We’ll Be Back”.

Obecnie grupa szykuje się do trasy koncertowej, która rozpocznie się już w tym miesiącu w Australii. 23 lipca Megadeth zagra w Katowicach. Bilety wciąż są w sprzedaży.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx