29. Finał WOŚP. Ile zebrano w tym roku?

Anna Dereszowska, Magdalena Różczka, Jerzy Owsiak, fot. Piętka Mieszko/AKPA

OBSERWUJ NAS:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku już po raz 29. Hasło tegorocznej zbiórki to “Gramy z głową”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W tym roku finał odbył się 31 stycznia, a nie tak jak zazwyczaj w drugą niedzielę stycznia. 120 tys. wolontariuszy wyszło na ulicę, choć pieniądze można było wpłacać też do Wirtualnych Puszek. Centrum dowodzenia, z którego Jurek Owsiak dyrygował Orkiestrą, znalazło się w studiu wybudowanym na Placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki. Studio odwiedzili liczni goście, którzy w tym roku wsparli zbiórkę.

Anja Rubik, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anja Rubik wystawiła na licytację swoje zdjęcia, Szymon Majewski oprawiony w ramkę żart, Viki Gabor złotą płytę z autografem, Julia Kamińska rolę w “BrzydUli”, Izabela Janachowska suknię ślubną ze swojej kolekcji, Mateusz Gessler kostium homara z 6. edycji programu “MasterChef Junior”. Można było też licytować mecz tenisowy z Anną Dereszowską, wycieczkę busem z Przemkiem Kossakowskim i ekipą 2. sezonu “Down the Road” czy udział w organizowanym przez Ewę Chodakowską “Tygodniu metamorfozy”.

Ewa Chodakowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Finał WOŚP 2021

Hojnym darczyńcą okazał się Radek Kotarski, który do swojej książki “Inaczej” dorzucił czerwone Ferrari. Jak na Orkiestrę przystało, nie zabrakło też muzyki. Na scenie zagrali m.in. Kwiat Jabłoni, Marek Dyjak, Vavamuffin, Clock Machine, Piersi, Enej, Koniec Świata, Organek, Dr Misio, Piotr Rogucki i Ania Rusowicz. Punktualnie o 20:00 niebo rozświetliło Światełko do Nieba.

Viki Gabor, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Podczas Finału licytowano też Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne. Przez 28 lat WOŚP zebrał 1,3 mld złotych, za które zakupiono ponad 65 tys. ratujących życie i zdrowie urządzeń medycznych. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 zł. W ubiegłym roku Orkiestra zebrała ponad 186 mln złotych.

Szymon Majewski, fot. Piętka Mieszko/AKPA
ZOBACZ:  Gala finałowa "Dzikie koty" w warszawskiej restauracji SteakHouse Evil
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x