Przejdź do treści

13. Gala Gwiazdy Dobroczynności. Anna Lewandowska otrzymała jedną z nagród!

13 Gala Gwiazdy Dobroczynności
Anna Lewandowska, fot. Mieszko Piętka/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Już po raz trzynasty wręczone zostały nagrody Gwiazdy Dobroczynności. Uroczystą galę tradycyjnie poprowadzili przedstawiciele dwóch rywalizujących ze sobą stacji telewizyjnych: Izabela Janachowska z Polsatu i Bartek Jędrzejak z TVN-u. Wydarzenie odbyło się w w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Wśród gości pojawili się m.in. Marcin Bosak, Anna Lewandowska, Joanna Jabłczyńska, Mateusz Damięcki z żoną, Marta Manowska, Zofia Zborowska-Wrona i Andrzej Wrona, Milena Suszyńska z mężem, Anita Sokołowska, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer z mężem, Bartosz Kwiatek, Barbara Kurdej-Szatan, Maja Ostaszewska, Mateusz Janicki czy Czesław Mozil.

W tym roku Nagrodę Honorową za ponadprzeciętną działalność dobroczynną i długotrwałe działania społeczne otrzymała aktorka i aktywistka – Maja Ostaszewska. Maja od wielu lat walczy o prawa zwierząt i wspiera wiele fundacji. Zaangażowała się również w pomoc uchodźcom na granicy białoruskiej i uchodźcom z Ukrainy.

„Ta nagroda wiele dla mnie znaczy. Dostrzeżono moją działalność charytatywną, którą zajmuje się od 30 lat. Nie można mówić o empatii, bez wspominania o prawach zwierząt. Pamiętajmy, że w codziennych wyborach można tak wiele zmienić – chociażby w zmianie garderoby czy diety” – powiedziała aktorka.

W kategorii „Ambasador społecznego zaangażowania” statuetkę otrzymała aktorka Milena Suszyńska – od lat działająca w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci – za serce, uśmiech, empatię, wsparcie dla rodzin i dzieci z Fundacji.

„Fundację wspieram od wielu, wielu lat. Do tej pory robiłam to po cichu, intymnie, kameralnie bez rozgłosu. Dziękuję za tę nagrodę, jestem dumna, że mogę pracować w tej fundacji. Dziękuję rodzicom chorych dzieci, że pozawalali mi przychodzić do ich domów, zaufali mi” – powiedziała Milena Suszyńska.

W kategorii „Zdrowie” zwyciężył aktor Marcin Bosak, który współpracuje z Fundacją „Twarze depresji” i Stowarzyszenie Dwie Strony Medalu. „Dziękuję za szansę, to wszystko także na mnie działa terapeutycznie. W końcu zdjąłem wielki i ciężki plecak, jaki dźwigałem przez wiele lat” – powiedział aktor, który publicznie mówi o walce z depresją i wspiera wiele organizacji charytatywnych.

13 Gala Gwiazdy Dobroczynności za nami

W kategorii „Pomoc charytatywna” zwycięzcami zostali Zofia Zborowska-Wrona i Andrzej Wrona za działalność w Fundacji Herosi. „Gdy bliscy zapytają Was, co chcecie dostać ma Mikołajki, pod choinkę czy Andrzejki, wskażcie im wybrany link do jakiejś zbiórki charytatywnej, aby zamiast kolejnego prezentu, wpłacili pieniądze na szczytny cel. Gwarantuję, że poczujecie się doskonale” – zaapelowała Andrzej Wrona.

W kategorii „Gwiazdy dla uchodźców i Ukrainy” nagrodę otrzymała Anna Lewandowska, która wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oraz Mateusz Janicki, który od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Wiosna.

„To ogromny zaszczyt, że znalazłam się w gronie tak szacownych osób. Jako mama jestem bardzo wrażliwa na krzywdę kobiet i dzieci, staram się tę wrażliwość przekuwać w pomaganie. Pamiętajmy, że wojna w Ukrainie nadal trwa i ta pomoc cały czas jest potrzebna” – powiedziała Anna Lewandowska odbierając statuetkę.

W kategorii „Gwiazdy dla uchodźców i Ukrainy – lokalnie” nagrodę otrzymały Joanna Jabłczyńska i Anita Sokołowska, natomiast Marta Manowska uhonorowana została nagrodą specjalną magazynu Twój Styl. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymali także czeki w wysokości 10 tysięcy złotych, które przekażą wybranej przez siebie organizacji.

Anna Lewandowska Gwiazdy Dobroczynności
Anna Lewandowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA
Paulina Andrzejewska Mateusz Damięcki
Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki, fot. Piętka Mieszko/AKPA
Zofia Zborowska-Wrona
Zofia Zborowska-Wrona, Andrzej Wrona, fot. Piętka Mieszko/AKPA
Barbara Kurdej-Szatan Gwiazdy Dobroczynności
Barbara Kurdej-Szatan, fot. Piętka Mieszko/AKPA
Anita Sokołowska Gwiazdy Dobroczynności
Anita Sokołowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA
Marcin Bosak 2022
Marcin Bosak, fot. Piętka Mieszko/AKPA
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx