100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego – benefis w TVP

rocznica urodzin Kazimierza Górskiego
Jan Tomaszewski i Włodzimierz Lubański, fot. Mieszko Piętka/AKPA

OBSERWUJ NAS:

W sobotę, 5 czerwca w TVP2 odbyła się gala poświęcona legendzie polskiej piłki nożnej. “Kazimierz Górski. Urodziłem się dla piłki – Gala w 100. rocznicę urodzin” to wydarzenie artystyczne, w którym udział wzięli wybitni przedstawiciele świata sportu oraz rodzina Pana Kazimierza. W programie nie zabrakło również występów muzycznych w wykonaniu gwiazd polskiej estrady.

“Kazimierz Górski. Urodziłem się dla piłki – Gala w 100. rocznicę urodzin” to wyjątkowe wydarzenie rozrywkowe. Jego bohaterem był oczywiście Kazimierz Górski – jeden z najwybitniejszych trenerów polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Widzowie mogli przenieść się do czasów “Orłów Górskiego”. Drużyny, która podbiła serca kibiców na całym świecie – ówczesna reprezentacja Polski triumfowała na Igrzyskach Olimpijskich 1972 w Monachium, cztery lata później grała w finale IO 1976 w Montrealu, a także zajęła 3. miejsce na Mistrzostwach Świata 1974 w Niemczech Zachodnich.

rocznica urodzin Kazimierza Górskiego
Włodzimierz Lubański, Lesław Ćmikiewicz, fot. Mieszko Piętka/AKPA

Sylwetka “trenera tysiąclecia” została zaprezentowana we wspomnieniach, anegdotach jego córki Urszuli, syna Dariusza, kolegów oraz podopiecznych z reprezentacji m.in.: Włodzimierza Lubańskiego, Lesława Ćmikiewicza, Jana Tomaszewskiego, Grzegorza Lato, Andrzeja Strejlaua, Pawła Janasa, Jerzego Engela, Michała Listkiewicza czy Jerzego Gorgonia.

100 rocznica urodzin Kazimierza Górskiego
Grzegorz Lato, fot. Mieszko Piętka/AKPA

W programie nie zabrakło też materiałów archiwalnych i fragmentów najważniejszych spotkań piłkarskich. Sportowym wspomnieniom towarzyszyły występy gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zaprezentowali się: Maryla Rodowicz, Andrzej Dąbrowski, Kamil Bednarek, Cleo, Eleni, zespół Tulia, Tre Voci i Staszek Karpiel-Bułecki.

Galę poprowadzili znani i lubiani komentatorzy sportowi: Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski.

rocznica urodzin Kazimierza Górskiego
Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski, fot. Mieszko Piętka/AKPA
rocznica urodzin Kazimierza Górskiego
Jan Domarski, fot. Mieszko Piętka/AKPA
rocznica urodzin Kazimierza Górskiego
Andrzej Strejlau, fot. Mieszko Piętka/AKPA
rocznica urodzin Kazimierza Górskiego
Jerzy Engel, fot. Mieszko Piętka/AKPA
ZOBACZ:  KSW 53. Zobacz 10 najlepszych momentów gali
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x